X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Łódź Design Festival

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2018 15:30
Jesteśmy w Łodzi!
Agnieszka Obszańska i Agnieszka Szydłowska
Agnieszka Obszańska i Agnieszka Szydłowska Foto: Polskie Radio

_DSC4694-2 1200.jpg
15. Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity

Zagadnęła nas ostatnio osoba świetnie zorientowana w świecie sztuki. "Jaki design? Przecież w Polsce nie ma designu...". I nie chodziło tu o brak inicjatyw czy zdolnych projektantów, chodziło o relację, jaka zachodzi pomiędzy ideą-projektem a realizacją. A własciwie jej brak. Czy rzeczywiście tak jest? Czy rzeczywiście pomysły i projekty nie są wcielane do produkcji i sztuka z definicji użytkowa nie trafia do użytkowników? Mamy świetną okazję, aby zadać te pytania ludziom, którzy są świetnie zorientowni. Audycję nadajemy z Łodzi, gdzie zaczyna się Łódź Design Festival 2018.

Tu można wysłuchać pierwszej godziny audycji z 19.05.2018 >>>

Tu można wysłuchać drugiej godziny audycji z 19.05.2018 >>>

"Łódź Design Festival to idea, ludzie, działanie. Powstał w 2007 roku, przyjmując u swoich początków formułę przeglądu osiągnięć polskiego wzornictwa". Jak wygląda festiwal w roku 2018? Na czym się skupia? O tym rozmawiamz z zaproszonymi gośćmi. Odwiedzają nas Michał Piernikowski – dyrektor festiwalu, Agnieszka Cielecka-Jacobson, Paweł Grobelny i Agata Połeć. Konkursy, wystawy, projekty i realizacje – to bogactwo czeka na wszystkich w Łodzi do 27 maja!!!


Okładka książki "Patria" (Fernando Aramburu) Okładka książki "Patria" (Fernando Aramburu)

Oczywiście to nie wszystko. Polecamy! Agnieszka Obszańska wybiera "Miasto poezji" w Lublinie, Agnieszka Szydłowska Noc Wrzeszcza we Wrzeszczu. Wraz z Ryszardem Jaźwińskim odwiedzamy Millenium Dods Against Gravity, z Janem Niebudkiem czytamy "Patrię", a właściwie zachęcamy do jej czytania, słuchając autora – Fernando Aramburu, który odwiedza Warszawę. Michał Margański zabiera nas do Domu Spotkań z Historią na wystawę "Miasto z góry. Warszawa w przeddzień niepodległości".

na FB jesteśmy 24/7

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury
Autorzy: Agnieszka Szydłowska, Agnieszka ObszańskaMichał MargańskiJan NiebudekRyszard Jaźwiński
Data emisji: 19.05.2018
Godziny emisji: 13.10, 14.09

Czytaj także

Good Vibes

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2018 15:00
LAVA - Rzeczy warszawskie z dreszczem - Ośrodek Pogranicze- Good Vibe w Koszalinie - Biennale Warszawa - Millenium Docs Against Gravity
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kobiety

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2018 15:00
Dzisiaj mamy dzień kobiet. Głównymi bohaterkami naszego programu są artystki wyraziste, wzbudzające emocje, niejednoznacznie oceniane za to odważnie oceniające otaczajacy nas świat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

M.I.A.: hip hopem zainteresowali mnie sąsiedzi

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2018 15:00
Agnieszka Szydłowska i Agnieszka Obszańska gościły w swojej audycji wyjątkową postać. M.I.A. odwiedziła Trójkę i jak sama wspomniała, to był jej pierwszy wywiad na żywo w radiu! 
rozwiń zwiń