X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czerwiec

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2018 15:00
Wodna Masa Krytyczna – Bogdan Konopka – Bike Days – Noc Literatury – Natalia Fiedorczuk – Carl Craig – Tauron Nowa Muzyka.
Bogdan Konopka, Lecons de Tenabres, Grands Moulins Hall a la Farine, Paris
Bogdan Konopka, "Lecons de Tenabres", Grands Moulins Hall a la Farine, ParisFoto: Bogdan Konopka

Wodna masa krytyczna - fot. materiały organizatora Wodna Masa Krytyczna (fot. materiały organizatora)

Agnieszka Obszańska poleca spojrzenie na Kraków z perspektywy rzeki. 23 czerwca rusza po raz siódmy już WODNA MASA KRYTYCZNA! Tego dnia można poświętować wspólnie i popłynąć Wisłą w doborowym towarzystwie. Jak to zrobić? Podpowiadają organizatorzy: "Czy często oglądacie Wawel ze środka rzeki? Zarezerwujcie u nas kajak lub poszukajcie pontonu czy starej łodzi w garażu sąsiada, a najlepiej zbudujcie tratwę. Czy wiecie, że każdy może pływać po rzece? Wystarczy mieć kapok na pokładzie i mieć skończone 16 lat? Tratwy budujemy razem w stoczni Dębniki przy ul. Szwedzkiej 8. Jak macie pytania, gdzie i jak i z czego budować, piszcie lub dzwońcie do nas". U nas opowiada Jakub Wesołowski. Agnieszka Szydłowska dzwoni do Wrocławia, gdzie czeka Paweł Majka. Największy festiwal filmowy o tematyce rowerowej nadjeżdża! W dniach 14-17 czerwca 2018 w Kinie Nowe Horyzonty odbędzie się 6. BIKE DAYS Festiwal Filmów Rowerowych.

Nie zapominamy o wrocławskiej i europejskiej Nocy Literatury! Jak co roku słuchacze będą mogli odwiedzić 10 miejsc, w których 10 zaproszonych gości czytać będzie 10 fragmentów premierowych książek europejskich autorów. W tym roku wyjątkowo dobrze znamy kuratora tego wydarzenia :)

A propos literatury  czytamy z Janem Niebudkiem. Dzisiaj to "Ulga", czyli druga [po nagradzanej i docenianej "Jak pokochać centra handlowe" powieść Natalii Fiedorczuk. Kredyty, życiowe schematy, relacje z bliskimi  czy mamy do czynienia z pokoleniowym portretem? Odpowiada i opowiada autorka.

Tu można wysłuchać pierwszej godziny audycji z 9.06.2018 >>>

Tu można wysłuchać drugiej godziny audycji z 9.06.2018 >>>

Naszym gościem jest Bartek Wąsik, to ten czas w roku, kiedy przypominamy o festiwalu Kwadrofonik. "Wspólnym hasłem dla wszystkich koncertów i wydarzeń 4. Festiwalu Kwadrofonik będzie szeroko pojęta tradycja (łac. traditio  wręczanie, nauczanie, podanie). Zaproszeni w tym roku artyści znajdują w niej pretekst do pełnego wyrażania siebie, swoich zasad, sposobu myślenia i odczuwania. Z jednej strony pozostają wierni temu, co dawne, a jednocześnie mówią językiem swoich rówieśników". Pierwszy koncert już 11 czerwca, w Warszawie!

Otwieramy świat czarno-białej fotografii ze znakomitym gościem. Odwiedza nas Bogdan Konopka, by opowiedzieć o swojej najnowszej wystawie w warszawskiej Leica Gallery. Wystawa "Leçons de Ténèbres" prezentuje blisko 40 odbitek z aparatu wielkoformatowego, wykonanych ręcznie w paryskiej ciemni artysty. Kadry powstawały na przestrzeni ponad dziesięciu lat. Tematycznie zdjęcia dzielą się na dwie opowieści: pierwszą stanowią fotografowane w studiu (wyłącznie przy użyciu światła dziennego) martwe natury. Kolejne fotografie przedstawiają przestrzeń miasta, stanowiąc subiektywny atlas miejsc zgoła nieturystycznych: "fragmenty nieznaczącej architektury, zaniedbane uliczki, zapuszczone wnętrza mieszkań, domów i świątyń, nadgryzione zębem czasu rzeźby składają się na katalog motywów równie błahych, co fotogenicznych". O wystawie, procesie tworzenia i zdjęciu pewnego warzywa autor rozmawia z Agnieszka Obszańską.

W telefonicznym skrócie mkniemy dzisiaj przez Łódź, Poznań i Śląsk. Także na Śląsku a dokładnie w Katowicach, parkujemy by szerzej omówić koncert otwarcia festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice. Omawia Michał Margański, a my mamy festiwalowe karnety. Do oddania w najlepsze ręce!

na FB 24/7

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury
Autorzy: Agnieszka Szydłowska, Agnieszka ObszańskaMichał Margański, Jan Niebudek 
Data emisji: 9.06.2018 
Godziny emisji: 13.09, 14.09