X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bardziej Malta niż mundial

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2018 15:00
Malta – Relacje Międzypokoleniowe – Audioriver – Fotofestiwal – Survival – Tribute to Alibabki.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Alex Cimba/shutterstock.com

Zaczynamy, polecamy. Agnieszka Obszańska poleca skok do Poznania... "Skok w wiarę" to temat przewodni – idiom tegorocznego festiwalu MALTA. Spektakle, Generator Malta, działania performatywne, koncerty, spotkania – jak co roku Malta szykuje bogaty program. Po pięciu latach powracają do Poznania artyści legendarnej belgijskiej grupy Needcompany. Grace Ellen Barkey, Jan Lauwers oraz Maarten Seghers spotkają się z widzami festiwalu w nowej roli – kuratorów idiomu "Skok w wiarę". Więcej opowiada u nas dyrektor festiwalu – Michał Merczyński. UWAGA! Poznań dzisiaj nie śpi – zapraszamy na Silent Disco z NOSem :) Już po raz piąty!!! 

Tu można wysłuchać pierwszej godziny audycji z 16.06.2018 >>> 

Tu można wysłuchać drugiej godziny audycji z 16.06.2018 >>>

Agnieszka Szydłowska wybrała w tym tygodniu wyprawę do Stalowej Woli. A dokładnie przygotowanie, wstęp do wydarzenia nadchodzącego we wrześniu. Trwa właśnie nabór do III edycji RELACJI. Międzypokoleniowych Spotkań Teatralnych. Aby wziąć udział w konkursie na najlepszy amatorski spektakl międzypokoleniowy, należy zapoznać się z regulaminem konkursu, a następnie  przesłać kartę zgłoszeniową wraz z nagraniem proponowanego spektaklu. Zgłoszenie należy przesłać do 30 czerwca 2018 (decyduje data stempla pocztowego).

Odwiedzają nas Janusz Rutkowski i Maken. Opowiadamy o ciekawym pomyśle połączenia utworów zespołu Alibabki z talentem młodszych artystów, a wszystko to z Jamajką w tle... Pomysłodawcy płyty i organizatorzy zbiórki pieniędzy na ten cel piszą: "Odkrywamy nieopowiedzianą historię Alibabek jako pionierek nowego stylu. Ponad pół wieku temu stworzyły podwaliny polskiej sceny reggae i ska. To tak nieprawdopodobna i piękna opowieść, że postanowiliśmy zrobić wszystko, żeby poznał ją świat. Po jamajsku mówiąc, to nasze roots, nasze korzenie. Ukoronowaniem trzyletniej pracy naszej ekipy będzie wyjątkowy album, który pokaże twórczość Alibabek z zupełnie innej perspektywy. Alibabki zaśpiewają tu w towarzystwie całej plejady zaproszonych wokalistów i wokalistek, zagrają i płytę zrealizują najwięksi fachowcy, a ty będziesz tańczył do największych hitów Alibabek w gorącym, karaibskim sosie. Tu muzyka łączy pokolenia, środowiska i kontynenty. Brzmi ciekawie?" Zapraszamy do włączenia się w projekt Tribute to Alibabki


Plakat promujący festiwal SURVIVAL 16. Przegląd Sztuki Plakat promujący festiwal SURVIVAL 16. Przegląd Sztuki

Ruszamy do Wrocławia i zapowiadamy Przegląd Sztuki SURVIVAL, jeden z największych przeglądów sztuki współczesnej w przestrzeni publicznej w Polsce, który startuje już 22 czerwca. Co roku wybierana jest inna lokalizacja, przestrzeń w której rozgrywa się SURVIVALowa akcja, tym razem będzie to dawny pałac rodziny Wallenberg-Pachalych, który łączy się z tematem tegorocznego przeglądu, a jest nim KAPITAŁ. W ramach przeglądu w przestrzeni pałacu zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt prac artystycznych, realizowanych w różnych mediach (malarstwo, rzeźba, instalacje dźwiękowe, prace wideo) przez artystów z Polski i z zagranicy. Wystawom towarzyszyć będą jak zwykle debaty i wykłady, oprowadzania kuratorskie, spacery, pokazy filmowe i scena dźwiękowa (!!!). O festiwalu opowiada u nas Michał Bieniek, a za tydzień nadajemy z Wrocławia:) 

Plakat promujący Foto Festiwal w Łodzi Plakat promujący Foto Festiwal w Łodzi

Przenosimy się też do Łodzi, gdzie 21 czerwca rusza FOTOFESTIWAL – 17. Międzynarodowy Festiwal Fotografii. Tegoroczna edycja w centrum uwagi stawia relacje łączące naturę i człowieka. Do udziału w programie zaproszono artystki i artystów oraz kuratorki i kuratorów, którzy nie poprzestają na dokumentacji zmian w przyrodzie, ale zajmują się nią również w kontekście etyki, władzy czy historii.  Nadchodząca edycja to: blisko 30 wystaw; ponad 100 międzynarodowych gości; rozstrzygnięcie konkursów: Grand Prix Fotofestiwal oraz Fotograficzna Publikacja Roku i co jeszcze? Więcej opowiada nam Marta Szymańska.

Michał Margański także zabiera nas na festiwal. Po zapowiedzi Tauron Nowa Muzyka Katowice [mamy kolejne KARNETY do oddania w dobre ręce] przyszedł czas na Audioriver. Płocki festiwal startuje 27 lipca i jest sprawdzonym świętem dla fanów muzyki elektronicznej. W tym roku festiwal wychodzi "w miasto" i "w przyrodę".

W telefonicznym skrócie mkniemy przez Gdańsk, Szczecin i Lublin

na FB 24/7

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury
Autorzy: Agnieszka Szydłowska, Agnieszka ObszańskaMichał Margański 
Data emisji: 16.06.2018 
Godziny emisji: 13.09, 14.08

Czytaj także

Fragment

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2018 15:00
Teatralna Maszyna – Big Book – muzyka mniejszości – Patria – Kwartesencja – Pianotyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przestrzeń przepływów

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2018 15:15
Dzisiaj nadajemy z Krakowa! Jesteśmy w Bombie i patrzymy na plac Szczepański.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czerwiec

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2018 15:00
Wodna Masa Krytyczna – Bogdan Konopka – Bike Days – Noc Literatury – Natalia Fiedorczuk – Carl Craig – Tauron Nowa Muzyka.
rozwiń zwiń