X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marginal

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2018 15:00
Music Trial Festival – Festiwal Temersonów – OP ENHEIM – Jazz Jamboree – Pablopavo i Ludziki – Manhattan Beach.
OP ENHEIM Miroslaw Bałka 1-1-1-1-1
OP ENHEIM Miroslaw Bałka 1-1-1-1-1Foto: Małgorzata Kujda

Music Trail Festival 2018 Music Trail Festival 2018

Zaczynamy, polecamy. Agnieszka Obszańska poleca Festiwal Themersonów. Po raz dziewiąty w Płocku festiwal przypomni twórczość wyjątkowego artysty, filmowca, poety, pisarza, filozofa i kompozytora, Stefana Themersona oraz jego żony Franciszki, malarki, ilustratorki, scenografki. Ważnym motywem tegorocznej edycji festiwalu będzie droga. W niezwykłe podróże zabiorą nas bohaterowie książek dla dzieci Stefana i Franciszki Themerson: Marcelianek Majster-Klepka i Pędrek Wyrzutek. To za sprawą spektakli teatralnych Stowarzyszenia Teatr Per Se i Sceny Lubelskiej 30/32 z Warszawy. Co jeszcze zobaczymy w Płocku? O tym opowiada Iwona Markiewicz. Agnieszka Szydłowska wyprawia się do Kościeliska na Music Trial Festival. Tegorocznej edycji towarzyszy hasło "Na styku kultur", co świetnie odzwierciedla skład festiwalu. Nie zabraknie zarówno bardziej tradycyjnego podejścia do muzyki folkowej, jak i jej nowoczesnej odsłony z wpływami muzyki elektronicznej czy alternatywnej. Opowiada Daniel Wahl.

Tu można posłuchać pierwszej godziny RDK z 13 października >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny RDK z 13 października >>>


Naszym gościem jest Paweł Sołtys aka Pablopavo, który właśnie wydał nową płytę z Ludzikami – "Marginal". To ich 5 wspólna płyta. Czy znajdziemy na niej zapowiadane disco? Oj tak, ale tak organiczne i naturalne, jakby nic innego wcześniej nie grali. A poza tym słowa, Pawła i poetów. Jest miasto, są dziewczyny i chłopaki. Jest melancholia i ciało, które wbrew wyrywa się do tańca. Nam takie połączenie pasuje bardzo.

Zaznaczamy nową przestrzeń na kulturalnej mapie Wrocławia. Wystawą 1/1/1/1/1, która jest wynikiem współpracy kuratorki sztuki Andy Rottenberg i artysty Mirosława Bałki, zainaugurowany zostanie program artystyczny OP ENHEIM, nowej instytucji kultury zlokalizowanej w sercu Wrocławia, w zabytkowej kamienicy przy placu Solnym. W piątek, 19 października, odbędzie się wernisaż wystawy, a dzień później wydarzenia towarzyszące w Salonie Herz. OP ENHEIM to nowa przestrzeń dla kultury we Wrocławiu, która obejmuje galerię sztuki na pierwszym piętrze historycznej kamienicy oraz Salon Herz – poddasze z tarasem i widokiem na dachy budynków Starego Miasta – miejsce spotkań, rozmów i koncertów. O nowym miejscu, wystawie i planach opowiada Agnieszce Obszańskiej, dyrektor artystyczna – Kama Wróbel.


"Manhattan Beach" Jennifer Egan "Manhattan Beach" Jennifer Egan

W telefonicznym skrócie mkniemy przez PoznańSkoczów i Łódź. Michał Margański wspólnie z Mariuszem Adamiakiem zapraszają na 60 (!!!) odsłonę Jazz Jamboree. Co w związku z jubileuszem? Wrażeń nie zabraknie, a my mamy kilka biletów... Jan Niebudek ma dla nas dwie propozycje. Przegląda premiery teatralne. Jesteśmy w Opolu, Warszawie, a także żegnamy Zbigniewa Rucińskiego, wybitnego aktora scen krakowskich. Czytamy także "Manhattan Beach", a autorka Jennifer Egan jest naszym gościem. Ta amerykańska pisarka, której każda książka spotyka się z gorącym przyjęciem zarówno czytelników, jak i krytyki, za poprzednią powieść "Zanim dopadnie nas czas" otrzymała jedną z najważniejszych nagród literackich na świecie – Pulitzera.

Nie zapominamy o akcji 100 książek na 100 lecie niepodległości. Dzisiaj mamy do oddania w dobre ręce "Wilka" i "Pierwszy krok w chmurach" Marka Hłaski oraz "Madame" Antoniego Libery.

na FB 24/7

*** 

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury 
Autorzy: Agnieszka Szydłowska, Agnieszka Obszańska, Michał MargańskiJan Niebudek  
Data emisji: 13.10.2018 
Godziny emisji: 13.08, 14.09