X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zderzenie

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2018 15:00
Wielka Wojna – Zderzenie Teatralne – Kulturysta Michał Szlaga – Ambient – Etiuda i Anima – Opera dla Głuchych.
Wystawa zdjęć Michała Szlagi we wrocławskiej galerii Awangarda
Wystawa zdjęć Michała Szlagi we wrocławskiej galerii Awangarda Foto: mat. promocyjne

Wielka wojna: Stanisław Ignacy Witkiewicz – Portret wielokrotny (ok. 1917), Muzeum Sztuki w Łodzi Wielka wojna: Stanisław Ignacy Witkiewicz – Portret wielokrotny (ok. 1917), Muzeum Sztuki w Łodzi

Zaczynamy, polecamy! Agnieszka Obszańska poleca wystawę, którą od wczoraj możemy oglądać w Muzeum Sztuki w Łodzi (ms2). "Wielka wojna" pokazuje I wojnę światową jako zderzenie różnych, często sprzecznych sił, interesów i idei – raz modernizacyjnych, innym razem tradycyjnych. Podejmuje temat zależności między sztuką nowoczesną a doświadczeniem wojny pokazanych z różnych perspektyw, uwypuklając przy tym różnice między pamięcią tego wydarzenia w sztuce Europy Zachodniej a Środkowo-Wschodniej. Wśród artystów m.in.: Alexej von Jawlensky, Fernand Léger, El Lissitzky, Henryk Stażewski, Władysław Strzemiński czy Stanisław Ignacy Witkiewicz. Agnieszka Szydłowska zaprasza do Kłodzka na 24. Zderzenie Teatrów. To wspaniała okazja, aby zanurzyć się w teatralnym świecie, jego różnorodności a ponadto wziąć czynny udział w wyborze przedstawienia najciekawszego.

Tu można posłuchać pierwszej godziny RDK z 24 listopada >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny RDK z 24 listopada >>>

Dziś rozpoczynamy cykl, w którym będziemy przypominać naszych dotychczasowych KULTURYSTÓW. Mamy już ośmiu "siłaczy" na pokładzie! Oto oni: Cecylia Malik, Honza Zamoyski, Daniel Rycharski, Monika Wolańska, Michał Szlaga, Iwona Furmańczyk, Agnieszka Pajączkowska i Ewa Langer. KULTURYSTĘ ROKU wybieramy my (Obszańska & Szydłowska, do 2015 r. z Michałem Nogasiem), inaczej niż w plebiscycie podsumowującym rok w sztuce, w którym głosują słuchacze. W 2010 roku zauważyliśmy, jak wiele wspaniałych, unikatowych działań jest możliwych wyłącznie dzięki oddanej pracy "siłaczy". To ludzie, którzy poza głównym nurtem dotacji czy instytucji zarażają swoją pasją innych. "Robią" w kulturze, są artystami , ale poszerzają pole swojego oddziaływania – pracują z innymi, dla innych, dla "sprawy". W tym roku znów będziemy wybierać, ale na razie sprawdzamy, co słychać u dotychczasowych KULTURYSTÓW. Na pierwszy ogień – Michał Szlaga.

IX Międzynarodowy Festiwal Ambientalny we Wrocławiu (fot. materiały promocyjne) IX Międzynarodowy Festiwal Ambientalny we Wrocławiu (fot. materiały promocyjne)

Michał Margański zabiera nas dzisiaj wprowadza nas do świata ambientu – muzyki, którą nazwał i tworzył Brian Eno. A przy okazji zaprasza na rozpoczynający się dziś we Wrocławiu Międzynarodowy Festiwal Ambientalny. Jan Niebudek prowadzi nas przez premier teatralne. Tym razem opowiadamy o Gdyńskiej Nagrodzie Dramaturgicznej, zapraszamy do Teatru Narodowego w Warszawie i do Teatru Studio na "Operę dla głuchych". Anna Dudzińska ma dla nas wręcz bajkową opowieść o wyspie Lanzarote. Klimat tej wyspy nazywany jest "wieczną wiosną"... Zaś Ryszard Jaźwiński nadaje z Krakowa, z festiwalu Etiuda i Anima

W telefonicznym skrócie mkniemy dzisiaj przez Lublin, Zieloną Górę i Poznań.

na FB 24/7

*** 

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury 
Autorzy: Agnieszka Szydłowska, Agnieszka Obszańska, Michał MargańskiJan Niebudek  
Data emisji: 24.11.2018 
Godziny emisji: 13.09, 14.08