X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sąsiedztwo

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2018 15:00
Stanisław Grzesiuk- Radio Azja- Kazimierz Mann- Agnieszka Pajączkowska- ASP - Coming Out
.
.Foto: Agnieszka Pajączkowska

Zaczynamy, polecamy. Agnieszka Obszańska poleca spotkanie w Teatrze Powszechnym w Warszawie z finałem długofalowego projektu "Sąsiedztwo - granice bliskości" . To zaproszenie początkujących twórców, artystek i animatorów kultury o różnym pochodzeniu do artystycznej pracy z grupami migranckimi oraz refleksji nad tym, jaka jest nasza społeczna odpowiedzialność za bycie razem. Poza zdobyciem cennej wiedzy z zakresu realizacji projektów artystycznych, początkujący twórcy z Rosji, Iranu, Serbii, Węgier, Białorusi i Polski pracowali nad swoimi pomysłami, które zostaną zaprezentowane publiczności podczas Forum Przyszłości Kultury w Stole Powszechnym i Teatrze Powszechnym im. Zygmunta Hübnera, to już 8 i 9 grudnia, a opowiada Agnieszka Różyńska. Agnieszka Szydłowska wybrała kolejną odsłonę festiwalu Radio Azja. Organizatorzy piszą: "W cyklu Radio Azja ukazujemy to, co naszym zdaniem we współczesnej muzyce azjatyckiej najciekawsze. Stawiamy na prezentacje mało znanych artystycznych zjawisk, niewypranych jeszcze z kulturowej tożsamości. Nie unikamy zatem elementów charakterystycznych dla muzyki Dalekiego Wschodu, do których nieprzyzwyczajone jest europejskie ucho". Anna Mamińska, szefowa festiwalu będzie naszym gościem.

Okładka książki Stanisława Grzesiuka "Pięć lat kacetu" Okładka książki Stanisława Grzesiuka "Pięć lat kacetu"

Kontynuujemy cykl, w którym przypominamy naszych dotychczasowych KULTURYSTÓW. Za nami Michał Szlaga, a dziś Agnieszka Pajączkowska - Kulturystka 2016. Łączy praktyki i teorie w obszarze pracy z fotografią, pamięcią i lokalną historią. Pracuje w muzeach, organizacjach pozarządowych, na uniwersytecie, w swoim samochodzie, w lokalnych domach kultury, w prywatnych domach i w dużych galeriach sztuki, działa na pograniczu łącząc sztukę z pracą z i dla społeczności lokalnych, słowem...nasza KULTURYSTKA.

Tu można posłuchać pierwszej godziny RDK z 1 grudnia >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny RDK z 1 grudnia >>>

Odwiedzają nas Izabela Laszuk i Jarek Wiśniewski. Kilka dni temu odbyła się premiera filmu "Grzesiuk. Ferajna wciąż gra". "Ten film nie jest hymnem ku czci Grzesiuka. Syn ulicy tego nie potrzebuje. Poczucie humoru i bandżola, którą którą pieszczotliwie nazywał „drewnem”, pomogły mu przetrwać obóz koncentracyjny i stały się pocieszeniem w śmiertelnej chorobie. Jego książki i piosenki, a także niezwykła siła charakteru i radość życia, do dziś inspirują starych i młodych" piszą twórcy filmu. Jan Młynarski dodaje, że rok 2018, setna rocznica urodzin Grzesiuka, powinien być oficjalnie świętowany... Oficjalnie nie był ale bardzo dużo wokół artysty się wydarzyło - przede wszystkim ukazała się ponownie - bez skrótów i cenzury - trylogia Grzesiuka : "Pięć lat kacetu", "Boso ale w ostrogach" i "Na marginesie życia". Premiera filmu dokumentalnego wspaniale dopełnia i zamyka ten czas.


Okładka książki Wojciecha Manna "Artysta. Opowieść o moim ojcu" Okładka książki Wojciecha Manna "Artysta. Opowieść o moim ojcu"

Czytamy i rozmawiamy z autorem. Wojciech Mann wspomina swojego ojca w pięknie wydanym albumie "Artysta. Opowieść o moim ojcu". Tak, albumie gdyż słowo towarzyszy tu obrazowi a dokładnie rysunkom, grafikom i obrazom, których autorem jest Kazimierz Mann. Lekki i pełen humoru styl Wojtka już znamy ale dorobek artystyczny jego ojca będzie dla wielu osób niespodzianką. Wzruszający gest syna i ciekawa książka w jednym. Polecamy!

W telefonicznym skrócie mkniemy przez Lublin, Gdańsk i Bytom. Jan Niebudek przegląda premiery teatralne. Instytut Teatralny - maraton słuchowisk nagrodzonych w naszym konkursie "Nasłuchiwanie. Niepodległość". Narodowy Stary Teatr i najnowszy spektakl w reżyseri Moniki Strzępki. W Teatrze Narodowym "Burza" a w Och Teatrze "Osy" Wyrypajewa. Kończymy zaproszeniem do Zabrza, do Teatru Nowego. Michał Margański zaprasza na "Coming Out" czyli wystawę absolwentów ASP w Warszawie.

na FB 24/7

*** 

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury 
Autorzy: Agnieszka Szydłowska, Agnieszka Obszańska, Michał MargańskiJan Niebudek  
Data emisji: 1.12.2018 
Godziny emisji: 13.09, 14.10