X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Plebiscyt!

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2018 15:00
Odpalamy głosowanie w Plebiscycie 2018!
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Billion Photos

Nie było to łatwe (ale nigdy nie jest), jednak się udało. Przedstawiamy dzisiaj nominowanych w naszym Plebiscycie podsumowującym rok 2018 w trzech kategoriach. Głosować można tu. Dla słuchaczy biorących udział w naszej (o tym pamiętajmy!) zabawie mamy przygotowane książki i płyty. Ogłoszenie wyników 12 stycznia, a na głosy czekamy do piątku 11 stycznia!


Plakat promujący wystawę "Traktat moralny" Włodzimierza Pawlaka Plakat promujący wystawę "Traktat moralny" Włodzimierza Pawlaka

A co poza tym? Agnieszka Szydłowska poleca dzisiaj wystawę Włodzimierza Pawlaka "Traktat moralny", którą można oglądać do końca roku w Galerii DAP przy ulicy Mazowieckiej w Warszawie. Na wystawę zapraszamy wspólnie z kuratorem – Bogusławem Deptułą. Agnieszka Obszańska poleca zestaw zinów fotograficznych wydanych przez Pix House, a w nich trzej fotograficy, trzy różne narracje i miejsca na Ziemi. Zatem wędrujemy za Krzyśkiem Orłowskim w jego zinie "North America", za Tomaszem Liboską na Śląsk ("Odwrót") i Maciejem Jeziorkiem ("Fragment"). Całość diablo intrygująca, a o serii wydawniczej opowiada Adrian Wykrota z Pix House.

W naszym "kulturystycznym" cyklu cofamy się do roku 2011, kiedy to z dumą obwieściliśmy werdykt: "Za stworzenie własnego wydawnictwa, w którym publikuje książki, będące dziełami sztuki. Za bycie artystą wszechstronnym. Za zwracanie w twórczości uwagi na niuanse i za to, że w swych działaniach jest niezwykle konsekwentny, nie zważając na panujące mody". Sprawdzamy zatem, co się u dzieje u Honzy Zamojskiego!

Tu można posłuchać pierwszej godziny RDK z 22 grudnia >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny RDK z 22 grudnia >>>


Ruszamy też... za ocean i śledzimy trasę amerykańskich musicali inspirowanych postacią Ignacego Jana Paderewskiego! Doświadczenie ciekawe, bo jak się okazało, Amerykanie zupełnie inaczej myślą o przekładaniu biografii znaczących postaci historycznych na scenę. Ta przygoda zaczęła się dwa lata temu, kiedy Instytut Adama Mickiewicza ogłosił w Stanach Zjednoczonych konkurs na musical inspirowany życiem i działalnością Paderewskiego. Najpierw był konkurs dla amerykańskich artystów, potem selekcja i w końcu efekty, które amerykańska publiczność mogła obejrzeć na przełomie listopada i grudnia w czterech miastach: Nowym Orleanie, Los Angeles, Albuquerque i Nowym Jorku, a część "musicalowej trasy" śledziła Agnieszka Obszańska.

Okładka książki "Nie ma" Mariusza Szczygła Okładka książki "Nie ma" Mariusza Szczygła

W telefonicznym skrócie mkniemy poprzez Bydgoszcz, Gdańsk i Poznań. Jan Niebudek przegląda wydarzenia teatralne. Spotykamy Mariusza Szczygła. Jego "Nie ma" to książka, w której "stratę" lub "brak" autor zamienia, wspólnie z bohaterami, na "nie ma" lub "nieobecny". O książce rozmawia z Janem Niebudkiem. Mateusz Matyszkowicz zaś, wspólnie z Wojciechem Bonowiczem opowiadają o "Alfabecie Tischnera"Michał Margański odwiedza warszawską Królikarnię, by opowiedzieć o wystawie "Pomnik. Europa Środkowo-Wschodnia 1918-2018".


Zdjęcie  z wystawy "Pomnik. Europa Środkowo - Wschodnia 1918-2018" Zdjęcie z wystawy "Pomnik. Europa Środkowo-Wschodnia 1918-2018"PS. zachęcamy do udziału w głosowaniu na najlepszą okładkę płyty wydanej w roku 2018. Konkurs organizowany jest przez Decybele Designu a głosowanie trwa do 5 stycznia.

na FB 24/7

*** 

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury 
Autorzy: Agnieszka Szydłowska, Agnieszka Obszańska, Jan NiebudekMichał Margański
Data emisji: 22.12.2018 
Godziny emisji: 13.08, 14.09