Biało

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2019 15:00
Cover awArts 2018 – Lista Schindlera – Zdrój – Plebiscyt – Tęskno – Kunszt IV  – Instytut Dizajnu w Kielcach – Sputnik.
Dziki na nadwiślańskiej plaży
Dziki na nadwiślańskiej plażyFoto: Agnieszka Obszańska/PR

Zaczynamy od poleceń. Agnieszka Szydłowska zwiedza świat, ale trzyma rękę na pulsie i zaprasza do Krakowa, do Kina Pod Baranami, na specjalny pokaz filmu "Lista Schindlera". W listopadzie 2018 roku minęło 25 lat od premiery tej amerykańskiej produkcji. Pokazy filmu w Kinie Pod Baranami w dniu 27 stycznia odbędą się w ramach światowych obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci Ofiar Holokaustu, ustanowionego w rocznicę wyzwolenia zespołu nazistowskich obozów koncentracyjnych Auschwitz-Birkenau. Opowiada Anna Kalfas

Tu można posłuchać pierwszej godziny RDK z 26 stycznia >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny RDK z 26 stycznia >>>

Agnieszka Obszańska zaprasza do katowickiego Ronda Sztuki na wystawę, która jest zwieńczeniem konkursu Cover awArts 2018, w ramach którego internauci i eksperci wybrali 30 najlepszych okładek płytowych spośród 242 zgłoszonych projektów. Dziś poznamy zwycięzców Cover awArts 2018 i poznamy finałową trzydziestkę, a do tego 10 najlepszych opraw graficznych. O konkursie i wystawie opowiada Adrian Chorębała

Powracamy do wyników naszego Plebiscytu na płytę, książkę i wydarzenie roku 2018, w którym zwycięzców typowali nasi słuchacze. Co tydzień będziemy rozmawiały z laureatami, a zaczynamy od duetu Tęskno. O debiutanckim albumie "Mi" z Hanią Raniszewską i Joanną Longić rozmawia Agnieszka Szydłowska.

W telefonicznym skrócie mkniemy do kina, Bielska-Białej oraz Kielc

Śledzimy wydarzenia teatralne z Janem Niebudkiem, który prowadzi nas przez spektakle we WrocławiuWarszawie i Krakowie, oraz rozmawia z Barbarą Klicką – autorką powieści "Zdrój".

Michał Margański opowiada o liście sprzedaży płyt w Polsce i przedstawia pierwszą dziesiątkę artystów, którzy w 2018 roku sprzedali najwięcej płyt na fizycznych nośnikach. Polska muzyka… w rozkwicie :)

*** 

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury 
Autorzy: Agnieszka Szydłowska, Agnieszka Obszańska, Michał MargańskiJan Niebudek  
Data emisji: 26.01.2019 
Godziny emisji: 13.08, 14.09