X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Biało

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2019 15:00
Cover awArts 2018 – Lista Schindlera – Zdrój – Plebiscyt – Tęskno – Kunszt IV  – Instytut Dizajnu w Kielcach – Sputnik.
Dziki na nadwiślańskiej plaży
Dziki na nadwiślańskiej plażyFoto: Agnieszka Obszańska/PR

Zaczynamy od poleceń. Agnieszka Szydłowska zwiedza świat, ale trzyma rękę na pulsie i zaprasza do Krakowa, do Kina Pod Baranami, na specjalny pokaz filmu "Lista Schindlera". W listopadzie 2018 roku minęło 25 lat od premiery tej amerykańskiej produkcji. Pokazy filmu w Kinie Pod Baranami w dniu 27 stycznia odbędą się w ramach światowych obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci Ofiar Holokaustu, ustanowionego w rocznicę wyzwolenia zespołu nazistowskich obozów koncentracyjnych Auschwitz-Birkenau. Opowiada Anna Kalfas

Tu można posłuchać pierwszej godziny RDK z 26 stycznia >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny RDK z 26 stycznia >>>

Agnieszka Obszańska zaprasza do katowickiego Ronda Sztuki na wystawę, która jest zwieńczeniem konkursu Cover awArts 2018, w ramach którego internauci i eksperci wybrali 30 najlepszych okładek płytowych spośród 242 zgłoszonych projektów. Dziś poznamy zwycięzców Cover awArts 2018 i poznamy finałową trzydziestkę, a do tego 10 najlepszych opraw graficznych. O konkursie i wystawie opowiada Adrian Chorębała

Powracamy do wyników naszego Plebiscytu na płytę, książkę i wydarzenie roku 2018, w którym zwycięzców typowali nasi słuchacze. Co tydzień będziemy rozmawiały z laureatami, a zaczynamy od duetu Tęskno. O debiutanckim albumie "Mi" z Hanią Raniszewską i Joanną Longić rozmawia Agnieszka Szydłowska.

W telefonicznym skrócie mkniemy do kina, Bielska-Białej oraz Kielc

Śledzimy wydarzenia teatralne z Janem Niebudkiem, który prowadzi nas przez spektakle we WrocławiuWarszawie i Krakowie, oraz rozmawia z Barbarą Klicką – autorką powieści "Zdrój".

Michał Margański opowiada o liście sprzedaży płyt w Polsce i przedstawia pierwszą dziesiątkę artystów, którzy w 2018 roku sprzedali najwięcej płyt na fizycznych nośnikach. Polska muzyka… w rozkwicie :)

*** 

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury 
Autorzy: Agnieszka Szydłowska, Agnieszka Obszańska, Michał MargańskiJan Niebudek  
Data emisji: 26.01.2019 
Godziny emisji: 13.08, 14.09