X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Halo Kultura!

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2019 15:08
Wielkie halo – Zamek Cieszyn – Kino na Kole – BWA Tarnów – Teatr Kana – August Zamoyski – Lekki bagaż – Ponad zimą – Labirynt idei zdarzeń.
Plakat promujący Wielkie halo
Plakat promujący "Wielkie halo!"Foto: materiały promocyjne

materiały promocyjne materiały promocyjne

Zaczynamy, polecamy. Agnieszka Obszańska sprawdza "Co siedzi w głowach projektantek?". To wystawa w Zamku Cieszyn, która jest spotkaniem z projektantkami i promotorkami dobrego projektowania, pochodzącymi z regionu lub zawodowo z nim związanymi. Część z nich to już prawdziwe ikony, pozostałe – te, które działają współcześnie – dopisują kolejne rozdziały historii. O projektantkach opowiada Ewa Gołębiowska – dyrektorka Zamku Cieszyn

Tu można posłuchać pierwszej godziny RDK z 2 lutego >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny RDK z 2 lutego >>>

Agnieszka Szydłowska stawia na Gdynię, gdzie Stowarzyszenie Halo Kultura zaprasza na otwarcie nowej przestrzeni kultury w Gdyni. Otwarte pracownie artystów i edukatorów, studia muzyków, wystawy, instalacje, performens, galeria fotografii, interwencje teatralne, czyli: największe w Gdyni skondensowanie artystów w jednym miejscu. O nowym miejscu opowiada Diana Lenart, a więcej poczytamy tutaj

Powracamy do wyników naszego Plebiscytu na płytę, książkę i wydarzenie roku 2018, w którym zwycięzców typowali nasi słuchacze. W audycji rozmowa z Ewą Łączyńską-Widz, dyrektorką BWA Tarnów o wystawie "Wielcy sarmaci tego kraju / Wielkie sarmatki tego kraju", którą nasi słuchacze uznali za wydarzenie roku!

Zaglądają do nas goście: Dariusz Mikuła i Krzysztof Popiołek, by opowiedzieć o Ośrodku Teatralnym Kana w Szczecinie, który działa już od 40 lat! "Okno – Zbliżenia: Głosy Kany" to specjalnie przygotowany z tej okazji program w którym przez cały rok Ośrodek bedzie dzielić się z odbiorcami własnym doświadczeniem – doświadczeniem zespołu, który wyznacza kierunki, tematy, obszary i formy pojawiające się na scenie Kany. Zapraszamy też do Instytutu Teatralnego w Warszawie na najnowszy spektakl Teatru Kana "Gęstość zaludnienia" na podstawie "Czarnobylskiej modlitwy. Kroniki przyszłości" Swietłany Aleksijewicz


materiały promocyjne materiały promocyjne


Jan Niebudek opowiada o najnowszej książce Anny Cieplak "Lekki bagaż" i tropi wydarzenia teatralne, a Michał Margański przybliży nam arcyciekawą postać rzeźbiarza Augusta ZamoyskiegoW telefonicznym skrócie mkniemy do LegnicyKatowic i Torunia. 

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury 
Autorzy: Agnieszka Szydłowska, Agnieszka Obszańska, Michał MargańskiJan Niebudek  
Data emisji: 2.02.2019 
Godziny emisji: 13.08, 14.07