X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Natura

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2019 15:00
Rybnicki Festiwal Fotografii – Wielkie Pytania w Krakowie – Zwalcz Nudę – Polska na eksport – Domy bezdomne.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

16. Rybnicki Festiwal Fotografii 16. Rybnicki Festiwal Fotografii

Zaczynamy, polecamy. Agnieszka Obszańska poleca trwający 16. Rybnicki Festiwal Fotografii. Osią Festiwalu są spotkania autorskie, podczas których zgromadzona publiczność ma okazję poznać przekrój twórczości najwybitniejszych polskich artystów, reprezentujących różne gatunki fotografii. Do tego jeszcze warsztaty i oczywiście wystawy, które można zobaczyć nieco dłużej,do 5 kwietnia. O Festiwalu opowiada Nina Giba. Agnieszka Szydłowska zaprasza do Krakowa na kolejny wykład z serii Wielkie Pytania w Krakowie. To wspólny projekt Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych Uniwersytetu Jagiellońskiego i Miasta Kraków, którego celem jest pokazywanie nauki jako istotnego obszaru ludzkiej kultury. Tym razem Delfiny, wieloryby i natura języka – wykład prof. Vincenta Janika. 2 kwietnia, godz. 18:00, miejsce : Pałac Larisha, WPiA UJ, ul. Bracka 12 w Krakowie, aula główna. Transmisja: youtube.com/copernicuscenter

Tu można posłuchać pierwszej godziny RDK z 30 marca 2019 >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny RDK z 30 marca 2019 >>>

"Domy bezdomne" Doroty Brauntsch "Domy bezdomne" Doroty Brauntsch

Odwiedza nas Krystyna Radkowska, prezes fundacji Zwalcz Nudę. Rozmawiamy o inicjatywie pod nazwą Warszawskie Dni Rodzinne. To wyjątkowy weekend, podczas którego stolica zamienia się w wielki plac zabaw. W tym czasie na terenie całego miasta odbywa się szereg wydarzeń, skierowanych do rodzin z dziećmi. Zajęcia prowadzą teatry, muzea, szkoły językowe i artystyczne oraz inne placówki o różnorodnym profilu działalności. Finałem dni rodzinnych będzie Warszawski Piknik Rodzinny, który odbędzie się 14.04.2019 r. w godzinach 12-17 na warszawskim Stadionie Syrenki Politechniki Warszawskiej.

Michał Margański zabiera nas na wystawę <"Polska" na Eksport> do warszawskiej Zachęty. Mówimy o piśmie zatytułowanym "Polska"! Miliony rozkładówek, kilkanaście wersji językowych, kilkuset autorów fotografii, trzy podstawowe edycje, z czego dwie wychodzące prawie nieprzerwanie od roku 1954 do 1989 (wersja na Zachód) i do 1990 (wersja Wschód) — to imponujący obraz miesięcznika w liczbach. Magazyn, choć funkcjonował w ograniczonym zakresie również w polskiej wersji językowej, przeznaczony był przede wszystkim dla zagranicznego odbiorcy — zarówno na zachodzie Europy, jak i w krajach bloku wschodniego, w Stanach Zjednoczonych, Afryce, Azji, a przez krótki okres nawet na Kubie. Jego celem było pokazywanie Polski poza granicami kraju z wykorzystaniem konkretnej strategii opartej na atrakcyjnym projekcie graficznym i fotografii rozumianej jako pełnoprawna forma wyrazu. Oprowadza nas kuratorka wystawy – Marta Przybyło.

"Śpiewajcie, z prochów śpiewajcie" Jesmyn Ward "Śpiewajcie, z prochów śpiewajcie" Jesmyn Ward

W telefonicznym skrócie Agnieszka Obszańska zaprasza do Katowic, Warszawy i Wrocławia. Anna Dudzińska rozmawia z Dorotą Brauntsch o książce "Domy bezdomne". Jan Niebudek przygotował przegląd premier teatralnych oraz opowieść o "Śpiewajcie, z prochów śpiewajcie" Jasmyn Ward. Na zachętę: "Głęboka wiwisekcja amerykańskich koszmarów. Lektura obowiązkowa" powiedziała o tej powieści Margaret Atwood…

na FB 24/7

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury 
Autorzy: Agnieszka Szydłowska, Agnieszka Obszańska, Michał MargańskiJan Niebudek  
Data emisji: 30.03.2019 
Godziny emisji: 13.08, 14.08