X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Skarbnica

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2019 15:00
Kino Aktywistyczne – Animocje – Strachy – Carbon na Nowej Muzyce – premiery teatralne – Skarbnica.
Festiwal Tauron Nowa Muzyka
Festiwal Tauron Nowa MuzykaFoto: mat. organizatorów

Plakat promujący "Klamra 2019" Plakat promujący "Klamra 2019"

Zaczynamy, polecamy. Agnieszka Szydłowska przypomina o trwającym w TRAFO Trafostacja Sztuki w Szczecinie cyklu filmowym Przegląd Kina Aktywistycznego. Kolejny pokaz już dzisiaj! Opowiada Jędrzej Wijas. Agnieszka Obszańska poleca wyprawę do Torunia na 27. Alternatywne Spotkania Teatralne KLAMRA. KLAMRA od lat jest festiwalem teatralnym prezentującym najnowsze i najciekawsze spektakle przygotowane przez najlepsze polskie teatry niezależne. O tegorocznej edycji opowiada  Maurycy Męczekalski – dyrektor festiwalu.

Tu można posłuchać pierwszej godziny RDK z 6 kwietnia 2019 >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny RDK z 6 kwietnia 2019 >>>

Odwiedza nas Wojtek Kucharczyk. To ten moment roku, w którym możemy ogłosić, co tym razem przygotował w związku z festiwalem Tauron Nowa Muzyka Katowice. Od kilku lat pomysły Wojtka mają swoje miejsce na festiwalu pod różnymi szyldami, które łączy użycie słowa "carbon". Nie ukrywamy tego, że to nasze ulubione festiwalowe propozycje – często kompletnie zaskakujące i wybijające z festiwalowego rytmu czy może wręcz rutyny.

Jedziemy do Bydgoszczy – ze względu na festiwal Animocje. Już jutro zaczyna się 9. odsłona tego międzynarodowego festiwalu filmów animowanych w Bydgoszczy. Jak idą przygotowania i co znajdziemy w programie? O tym Wioletcie Myszkowskiej opowiada rzecznik Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy – Jarosław Jaworski. Na liście filmów zakwalifikowanych do konkursu tegorocznej edycji festiwalu są również animacje Marcina Podolca i Pauliny Ziółkowskiej, czyli finalistów Talentów Trójki!


Animocje Animocje

Wspólnie z Danielem Rycharskim zwiedzamy jego wystawę "Strachy" w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Twórczość Daniela obserwujemy od bardzo dawna! To nasz Kulturysta wzorowy :) Nie ustaje w działaniach, odważnie dotykając ważnych dla siebie tematów. 

Michał Margański opowiada o Skarbnicy Wiedzy o społeczności żydowskiej. Jedziemy do Gliwic. Naszą wspaniałą przewodniczką jest doktor Aleksandra Namysłów, współpracowniczka Domu Pamięci Żydów Polskich w Gliwicach.

W telefonicznym skrócie mkniemy przez Lublin, Białystok i Gdańsk. Jan Niebudek przegląda dla nas premiery teatralne. Odwiedzamy Teatr Śląski, Warszawskie Spotkania Teatralne, Teatr Syrena i Teatr Wybrzeże.

na FB jesteśmy 24/7

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury 
Autorzy: Agnieszka Szydłowska, Agnieszka Obszańska, Michał MargańskiJan NiebudekWioletta Myszkowska
Data emisji: 6.04.2019 
Godziny emisji: 13.08, 14.08