Na Zamku!

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2019 15:00
Panie dzisiaj krążą po zamkowych ogrodach...
Ogrody Zamku Królewskiego w Warszawie
Ogrody Zamku Królewskiego w WarszawieFoto: materiały prasowe

Jest wiele miejsc, w których nas jeszcze nie było. Każda wyprawa w nowe miejsce to przygoda – tak też jest dzisiaj. "Radiowy dom kultury" nadaje z ogrodów Zamku Królewskiego w Warszawie! Okazją jest ich uroczyste otwarcie. Atrakcje dla odwiedzających zaplanowano na cały dzień. Naszymi "zamkowymi" gośćmi są: Monika Drąg – architektka krajobrazu, szefowa zespołu zamkowych ogrodników i Sławomir Kwiatkowski – główny inżynier Zamku Królewskiego w Warszawie. Jest też gospodarz – pan na Zamku :) – czyli prof. Wojciech Fałkowski, dyrektor Zamku Królewskiego w Warszawie. 

Tu można posłuchać pierwszej godziny RDK z 11 maja 2019 >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny RDK z 11 maja 2019 >>>

A co polecamy? Agnieszka Obszańska footworkowe, nowe wydawnictwo wytwórni Outlines. Już 20 maja premierę będzie mieć kompilacja "grids" z udziałem takich producentów jak Sauceman, Avtomat, dj girl, Ostrowski, Automatisme i CRZKNY z najdłuższym utworem footworkowym, jaki kiedykolwiek powstał. Ile trwa – o tym (także) mówi Paweł Dunajko, a więcej o "grids" można znaleźć tutaj. Agnieszka Szydłowska zaprasza na kolejną (trzecią) odsłonę Nocy Wrzeszcza. To wydarzenie organizowane przez Fundację Palma, które poprzez działania historyczne, artystyczne i edukacyjne zgłębia dzieje orz specyfikę jednej z najstarszych dzielnic Gdańska. Atrakcje zostały zbudowane wokół historii opisywanych przez Güntera Grassa, a zwłaszcza głównego bohatera jego powieści "Blaszany bębenek" – Oskara Matzeraha. Opowiada, niezastąpiony, Kuba Knera.

Nasłuchujemy także, co dzieje się na Pikniku Naukowym, a Jan Niebudek przygotował dla nas przegląd wydarzeń teatralnych. Spoglądamy także w stronę Łodzi. Już od 17 maja publiczność Łódź Design Festival spróbuje znaleźć sposób na DOBRE ŻYCIE, to hasło wywoławcze 13. edycji. Czym ono jest? Odpowiedzi będą szukać wraz z publicznością, projektanci, artyści czy architekci. O tegorocznej edycji opowiadają u nas Aleksandra Kietla i Michał Piernikowski.

Michał Margański zabiera nas do Katowic. Chcemy zaprosić na 9. odsłonę konkursu Design 32. Konkurs Design32 "Najlepsze dyplomy projektowe Akademii Sztuk Pięknych 2018" jest organizowany przez Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach, towarzysząca mu wystawa ma miejsce w Galerii ASP w Katowicach Rondo Sztuki. Warto sprawdzać pomysły młodych artystów – wiemy to od lat! A mknąc w telefonicznym skrócie, jesteśmy dzisiaj we Wrocławiu, Toruniu i Białymstoku

na FB 24/7 

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury 
Autorzy: Agnieszka Szydłowska, Agnieszka Obszańska, Michał MargańskiJan Niebudek 
Data emisji: 11.05.2019 
Godziny emisji: 13.08, 14.08