X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Serotonina

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2019 15:00
Green Zoo – Celebration – Medytacja – Marcin Masecki – Michel Houellebecq – Wacław Zimpel – Noc Muzeów.
Wystawa Celebration, Piotr Bujak
Wystawa Celebration, Piotr BujakFoto: Agnieszka Obszańska

Jeździmy po Polsce i po świecie. Zaczynamy tradycyjnie – od poleceń. W całym kraju trwa dzisiaj Noc Muzeów i trzeba przyznać, że jeszcze ciekawiej i jeszcze oryginalniej kuszą rozmaite placówki. O wszystkich propozycjach nie jestesmy w stanie opowiedzieć :) więc symbolicznie zaglądamy do Poznania. Muzeum Narodowe w Poznaniu zaprasza do swojej siedziby a dodatkowo przygotowało na dziś medytacyjny flash mob… Gościem muzycznym wieczoru będzie bardzo nam drogi Wacław Zimpel. Agnieszce Szydłowskiej opowiada o tym pomyśle Alicja Hafke. Tymczasem Agnieszka Obszańska poleca Green Zoo Festival, który rusza w Krakowie już 24 maja. Oddolnie tworzony, rozsiany po krakowskich klubach zaczyna się koncertem Spencera Kruga, a kończy chłopakami z Black Lips (15 czerwca). O tym, co pomiędzy opowiada Cyprian Buś. A my – słyszymy się z Krakowa już za tydzień!

Tu można posłuchać pierwszej godziny RDK z 18 maja 2019 >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny RDK z 18 maja 2019 >>>

Zaglądamy do Kyoto! Agnieszka Obszańska jest na miejscu i przygląda się kilku wystawom zebranym pod jednym tytułem "Celebration". To pierwszy polsko-japoński projekt współpracy w dziedzinie sztuki współczesnej realizowany na tak dużą skalę, efekt trzech latach przygotowań, ponad 20 rezydencji i wizyt badawczych, a większość prac przygotowanych zostało specjalnie na tę wystawę. Kuratorami są prof. Akiko Kasuya i Paweł Pachciarek. "Celebration" inauguruje obchody setnej rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską i Japonią, a program Instytutu Adama Mickiewicza sygnuje japońskie powiedzenie ichi-go ichi-e – jedno spotkanie, jedno życie. A my zaglądamy do miejsc w których rozgrywa się akcja "Celebration" m.in. zabytkowego zamku Nijo, Kyoto Art Centre i Kyoto Terminal.

Odwiedza nas Marcin Masecki, po raz pierwszy jako kurator muzyczny Teatru Studio. Zapraszamy na serię 10 koncertów w dwóch cyklach: "Urodziny kompozytorów" (maj-grudzień 2019) oraz "Duety z Barbarą Kingą Majewską" (luty-czerwiec 2020). Start już 20 maja, cykl urodzinowy zaczyna się od Brahmsa (i jego ulubieńców). Zgodnie ze sprawdzoną formułą koncert ma dwie części. W pierwszej  ulubione utwory jubilata, innych kompozytorów a w drugiej rzadziej wykonywane dzieła bohatera wieczoru.Wszystko w duchu salonu muzycznego. Chmara muzyków w zmieniających się konfiguracjach, od solo po sekstet smyczkowy. Granie i śpiewanie. Herbatka.

W telefonicznym skrócie mkniemy przez ToruńLublin i Gliwice. Jan Niebudek przegląda dla nas premiery teatralne oraz proponuje lekturę najnowszej powieści Michela Houellebecqa. Okrzyknięta najbardziej rozpaczliwą i mroczną w dorobku wybitnego pisarza, "Serotonina" to historia czterdziestosześciolatka, który pewnego dnia odkrywa zdradę partnerki, opuszcza ją i… Naszym gościem jest tłumaczka powieści – Beata Gepert.

Na deser mamy też podróż do słonecznego Rzymu – wspólnie z Anną Dudzińską.

na FB 24/7

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury 
Autorzy: Agnieszka Szydłowska, Agnieszka ObszańskaJan Niebudek 
Data emisji: 18.05.2019 
Godziny emisji: 13.09, 14.08