X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co nam się podoba

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2019 15:00
"Dzień dobry" z Krakowa!
Klaus Pichler, Ananas, z cyklu Jedna trzecia, 2012  Klaus Pichler
Klaus Pichler, Ananas, z cyklu "Jedna trzecia", 2012 © Klaus PichlerFoto: Klaus Pichler

Słońce wita nas w Krakowie, dla wszystkich mieszkańców i turystów to dobra odmiana po ostatnich dniach. Od 24 maja trwa 17. edycja Miesiąca Fotografii. Po raz kolejny pod patronatem Trójki, po raz kolejny mamy przyjemność wyjazdem do Krakowa inaugurować sezon festiwalowych podróży po Polsce. 

"Co nam się podoba" to hasło przewodnie tegorocznej odsłony imprezy. Jak piszą organizatorzy, fotografia ma być punktem wyjscia do spotkania i rozmowy. Tegoroczny program został stworzony kolektywnie. Powstał bardzo różnorodny obraz. Jest w nim miejsce dla rozmaitych fotograficznych form oraz do zadawania istotnych pytań o świat, w którym żyjemy. Zresztą spotkania, dyskusje to poza samymi wystawami sedno festiwalu, ich dokładny plan znajduje się na festiwalowej stronie. Oczywiście nie zabraknie też tańca z RDK – już dzisiaj spotykamy się po godz. 22, tym razem w klubie Lastriko. Nasz ulubiona krakowska Bomba przeszła do historii…

Tutaj można posłuchać pierwszej godziny RDK z dnia 25 maja >>>

Tutaj można posłuchać drugiej godziny RDK z dnia 25 maja >>>

Nasze festiwalowe spotkanie to goście i wystawy. Odwiedzamy Sekcję Show OFF, w której prezentowane są projekty debiutujących fotografów. Po wystawie oprowadza nas Katarzyna Wieczorek. Wspólnie z Wojtkiem Nowickim, kuratorem, zwiedzamy wystawę "Chmura". Ekspozycja w Muzeum Fotografii w Krakowie powstała w oparciu o jego prywatne zbiory. Naszymi gośćmi będą tworzące festiwal kobiety – Agnieszka Olszewska (dyrektorka festiwalu), Joanna Gorlach (dyrektorka programowa festiwalu) oraz Natasha Christia – kuratorka wystawy "Jesteś tym, co jesz" pokazywanej w Bunkrze Sztuki

A co poza tym? Tradycyjnie przeglądamy premiery teatralne z Jankiem Niebudkiem oraz polecamy. Agnieszka Obszańska wybrała Gdynię i kolejną odsłonę Open House Gdynia. Agnieszka Szydłowska zaprasza do Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem. Opowiada Lidia Rosińska-Podleśny, szefowa galerii i kuratorka wystawy. 

na FB 24/7

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury 
Autorzy: Agnieszka Szydłowska, Agnieszka ObszańskaJan Niebudek 
Data emisji: 25.05.2019 
Godziny emisji: 13.09, 14.10