X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Gorąco

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2019 15:00
Studio Eksperymentalne Polskiego Radia – Industriada – Tauron Nowa Muzyka – Zbuntowany Nowy Jork – Czacki Second Stage – Ustroń – Niebieskie Psy – Art Naif Festiwal – Triennale Rysunku Wrocław.
.
.Foto: Agnieszka Obszańska

Zaczynamy, polecamy! Agnieszka Szydłowska poleca otwarty konkurs na stworzenie utworu muzycznego w oparciu o sample pochodzące ze Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia. Konkurs jest organizowany przez Instytut Adama Mickiewicza i na jego stronie można znaleźć wszelkie informacje – od bazy sampli po konkursowe wymagania. Czasu jest sporo, a my czekamy z niecierpliwością na efekty spotkania współczesnych muzyków z pionierami polskiej muzyki elektroakustycznej. O stworzenie własnych utworów zostali także poproszeni znani artyści – od Zamilskiej, Skalpela po Mouse on Mars – efekty ich pracy ujawniamy sukcesywnie w "Programie alternatywnym"! Opowiada Michał Mendyk.

Tutaj można posłuchać pierwszej godziny RDK z dnia 8 czerwca >>>

Tutaj można posłuchać drugiej godziny RDK z dnia 8 czerwca >>>

Agnieszka Obszańska poleca Industriadę – Święto Szlaków Zabytków Techniki, największy festiwal dziedzictwa przemysłowego w Polsce. To ponad 500 wydarzeń w 44 zabytkach techniki w 27 miejscowościach w całym województwie śląskim. W tym roku z okazji jubileuszu 10-lecia INDUSTRIADA zaprasza na INDU-bal. A o tym, co wydarzy się 8 i 9 czerwca, opowiada Adam Hajduga

Już za niespełna dwa tygodnie ruszamy do Katowic na Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019. Festiwalowa machina rusza już 20 czerwca i przez cztery dni w Katowicach pojawi się kilkudziesięciu artystów na siedmiu scenach, na których wybrzmi muzyka elektroniczna w całej swojej różnorodności. Michał Margański rozmawia z Adamem Godźkiem – dyrektorem artystycznym festiwalu o Secret Stage, a my rozpoczynamy konkurs na karnety. Stay tuned!

Wpadają do nas licealistki z sekcji promocji Czacki Second Stage. To uczniowska inicjatywa XXVII LO im. Tadeusza Czackiego w Warszawie, która z powodzeniem łączy od kilku lat koncerty bardzo młodych zespołów ze zbiórką środków na cele charytatywne. 10. odsłona festiwalu startuje już 14 czerwca! Trzymamy kciuki!

Co jeszcze? Z Janem Niebudkiem idziemy do teatru i czytamy, tym razem "Zbuntowany Nowy Jork. Wolność w czasach prohibicji" Ewy Winnickiej. Anna Dudzińska opowiada o kolejnym intrygującym architektonicznie budynku, a w telefonicznym skrócie mkniemy do WrocławiaGdańska i Katowic

na FB 24/7

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury 
Autorzy: Agnieszka Obszańska, Agnieszka SzydłowskaMichał MargańskiJan Niebudek 
Data emisji: 8.06.2019 
Godziny emisji: 13.09, 14.09