X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zajawka

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2019 15:00
Tytuł nawiązuje wprost do wystawy "Zajawka. Śląski hip-hop 1993-2003" w Muzeum Śląskim w Katowicach. Nie przypadkowo!
Festiwal Tauron Nowa Muzyka Katowice 2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka Katowice 2019Foto: Radosław Kaźmierczak/Live

W Katowicach od czwartku trwa festiwal Tauron Nowa Muzyka Katowice. Pierwszy dzień należał do grupy RHYE, która zagrała koncert w sali Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Piątek był pierwszym z dwóch dni festiwalowych z wieloma scenami, wieloma artystami. A wszystko to wspaniale wpisane w samo centrum Katowic – trójkąt festiwalowej przestrzeni ma na wierzchołkach budynek Muzeum Śląskiego, NOSPR i nowoczesne centrum konferencyjne, w którym umieszczone są największe festiwalowe sceny. To tam wczoraj wieczorem wylądował Kraftwerk, praktycznie wyludniając pozostałe przestrzenie festiwalu. Chętnych było więcej niż okularów do oglądania 3D, ale ten brak nie zatrzymał nikogo...

Tu można posłuchać pierwszej godziny RDK z 22 czerwca >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny RDK z 22 czerwca >>>


Agnieszka Obszańska i Agnieszka Szydłowska Agnieszka Obszańska i Agnieszka Szydłowska (fot. Artur Szklarczyk/PR)

Wracając do Muzeum Śląskiego – wystawa "Zajawka. Śląski hip-hop 1993-2003" to wspaniała, merytoryczna i emocjonalna podróż w czasie. Autorzy wystawy postanowili opowiedzieć o hip-hopie w planie szerokim. Najważniejsza jest oczywiście muzyka, ale równie wyeksponowane miejsce zajmuje odtwarzanie realiów tamtych czasów (widzianych z perspektywy młodych ludzi, dla których wydarzenia polityczne były mniej ważne od pojawienia się polskiego MTV czy nowego rodzaju komputerów). Każdy kolejny rok opatrzony jest kalendarium, które pozwala także przypomnieć sobie ważne momenty polityczno-społeczne. Dla wielu młodych ludzi ta wystawa będzie miała dodatkowy smak – uświadomi im, jak wyglądał świat w momencie ich urodzin :) Dla starszych, czyli 30- i 40-latków, to emocjonalny "rollercoaster". Naszymi gośćmi są dzisiaj Łukasz Adamski i Agata Polak z Muzeum Śląskiego. Od nas wielkie brawa! Wystawa jest mądra, rzeczowa i co ważne nie zamienia łobuzerskiego charakteru hip-hopu w pomnik ze spiżu. 

Z kolei Adrian Chorębała tradycyjnie zaprasza do galerii Rondo Sztuki. Uwaga! Do końca lipca po galerii grasuje Małposzczur... Envee wpada, by podzielić się z nami swoimi wrażeniami po festiwalowym koncercie – na scenie małego amfiteatru muzycy ledwo się mieścili – tak liczną załogę Maciek zgromadził, ale dzięki temu groove udzielił się wszystkim. Wojtek Kucharczyk, kurator festiwalowej sceny Future/Carbon, odwiedza nas, by podsumować pierwszy dzień jej działania. Przypominamy to co rok, więc czemu nie i tym razem? To nasza ulubiona scena festiwalowa! [Tu chcę zaznaczyć, że piszę recenzję festiwalu, oddzielnie, TU].

Co poza tym? Agnieszka Obszańska poleca wystawę "Dizajn w przestrzeni publicznej. Woda". Agnieszka Szydłowska wybrała Mięty Pole Festiwal 2019. W Grodzisku Mazowieckim zagrają Lech Janerka, Mikołaj Trzaska, Nagrobki i Bajzel. Jan Niebudek przegląda premiery teatralne, a czytamy z Mateuszem Matyszkowiczem.

na FB 24/7

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury 
Autorzy: Agnieszka SzydłowskaAgnieszka Obszańska
Data emisji: 22.06.2019 
Godziny emisji: 13.07, 14.09