X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tu jest życie…

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2019 15:00
Provinz Posen – Young Arts – Raj Naj Naj – Capella Cracoviensis – 3xTransformacja – Kolektyw Czyn Społeczny – Popol Vuh – Teoria Opanowywania Trwogi – Abdulqader Al Rais.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Alejo Miranda

… a życie układa swoje scenariusze. Agnieszka Szydłowska odpoczywa, a Agnieszka Obszańska poleca Kolektyw Czyn Społeczny, który na finiszu Festiwalu Malta w Poznaniu prezentuje wystawę "Park 1963-2019". Katarzyna Różniak i Tytus Szabelski zafascynowali się historią zbudowanego w czynie społecznym Parku Cytadela. Postanowili zebrać z rodzinnych albumów poznanianek i poznaniaków zrobione tam w ciągu ostatnich kilku dekad zdjęcia. Na wystawie w przestrzeni klatek schodowych jednego z bloków na Winogradach zestawiają je ze współczesnymi fotografiami. To dziś i jutro – zapowiada Tytus Szabelski.

W audycji tłumnie odwiedzają nas goście. Najpierw Anna Nawrocka-Tełewiak opowiada o festiwalu Young Arts, który od 10 do 14 lipca wypełni muzyką Krosno. Young Arts to nieduże, oddolne, ale budowane konsekwentnie i z pasją wydarzenie, które w niekonwencjonalny sposób przybliża muzykę poważną. W tym roku usłyszymy na nim najbardziej znany kwartet smyczkowy świata – Kronos Quartet, zespół Septura Brass, Eskaubei & Tomek Nowak Quartet, a festiwal zamknie projekt "UrbSymphony" wybitnego skrzypka jazzowego Michała Urbaniaka wraz jego zespołem oraz towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Lwowskiej pod batutą maestro Marka Mosia.

Tu można posłuchać pierwszej godziny RDK z 29 czerwca >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny RDK z 29 czerwca >>>

Zaglądają do nas także dwa Michały – Wiraszko i Szturomski i opowiadają o Provinz Posem – nowym, nadchodzącym albumie muzyków łączącym elektronikę z muzyką tradycyjną z… Wielkopolski! To opowieść o splocie starego z nowym, o fascynacji muzykami z Wielkopolski, grającymi na tradycyjnych instrumentach i kultywującymi tradycje regionu sprzed stu i więcej lat. Jak ten potencjał połączyć z elektronicznym brzmieniem? Sprawdzamy! Dziś u nas radiowa premiera singla zapowiadającego całą płytę – "Moje życie".

Co jeszcze? W telefonicznym skrócie mkniemy do KrakowaKielc i RybnikaMichał Margański opowiada o zespole Popol VuhJan Niebudek rozmawia z Tomaszem Organkiem o jego książce "Teoria opanowywania trwogi", a Anna Dudzińska o… najbardziej uznanym artyście w Zjednoczonych Emiratach Arabskich – Abdulqader Al Raisie, którego wystawę możemy oglądać w Muzeum Narodowym w Gdańsku

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury 
Autorzy: Agnieszka ObszańskaAnna DudzińskaMichał MargańskiJan Niebudek
Data emisji: 29.06.2019 
Godziny emisji: 13.07, 14.08

Czytaj także

Gorąco

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2019 15:00
Studio Eksperymentalne Polskiego Radia – Industriada – Tauron Nowa Muzyka – Zbuntowany Nowy Jork – Czacki Second Stage – Ustroń – Niebieskie Psy – Art Naif Festiwal – Triennale Rysunku Wrocław.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwalowo

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2019 15:00
Sztuka to sztuka – teraz go zarymuję – Survival – Big Book Festival – Halfway – Pokój z widokiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zajawka

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2019 15:00
Tytuł nawiązuje wprost do wystawy "Zajawka. Śląski hip-hop 1993-2003" w Muzeum Śląskim w Katowicach. Nie przypadkowo!
rozwiń zwiń