X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polaryzacja

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2019 15:00
Gdynia Design Days – Ja My – Ciało na rozdrożu – Halo Kultura – (nie)śmieci – Festiwal Hultaj – 440 km o zmianę – Ogród Miejski Jazdów.
Fragment wystawy We need more space na Gdynia Design Days
Fragment wystawy "We need more space" na Gdynia Design Days Foto: Agnieszka Obszańska/Polskie Radio

Po raz drugi wracamy na Gdynia Design Days i nadajemy z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego. GDD to festiwal, który pokazuje design w różnych jego wymiarach i nakreśla, jakie wyzwania stoją przed projektantami w tym złożonym, problematyzowanym świecie. Podobnie i w tym roku. Tematem wiodącym Gdynia Design Days 2019 jest POLARYZACJA, a o spolaryzowanej rzeczywistości i tegorocznej edycji festiwalu opowiada kierownik GDD – Paulina Kisiel.

Tu można posłuchać pierwszej godziny RDK z 6 lipca >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny RDK z 6 lipca >>>

I tak od ogółu do szczegółu, wnikamy już w poszczególne prezentacje. Warto zacząć od wystawy głównej – kuratorka Iza Bołoz opowiada o "Ja czy my". Własny interes czy dobro współne? Wygoda czy odpowiedzialność? A może da się to połączyć? 

To nie jest festiwal łatwych pytań, o czy przekonuje nas wystawa "Ciało na Rozdrożu", po której oprowadzają Agata Nowak i Michał Bachowski.

Odwiedzają nas Agnieszka Jacobson-Cielecka i Karol Murlak, by opowiedzieć o (nie)śmieciach – wystawie, która pokazuje, jak zmienia się myślenie o gospodarowaniu odpadami. Wiadomo, że… powoli, tym bardziej warto pokazywać pozytywne przykłady.

To może jeszcze o odzyskiwaniu rzemiosł na Pomorzu? Proszę bardzo, o czwartej edycji projektu MANUBA opowiadają Alicja Wianecka i Weronika Pniewska.

Gdynia Design Days to także przygoda w terenie i okazja do odwiedzenia ciekawych miejsc w Gdyni. My idziemy tropem stowarzyszenia Halo Kultura, które proponuje eksploracje  podziemi Miejskich Hal Targowych. O działaniach artystycznych i społecznych opowiadają Diana Lenart i Marta Ożóg-Orzegowska.

Co jeszcze? W telefonicznym skrócie mkniemy do Elbląga, spacerem przez plaże i do Pałacu Gorzanów. Michał Margański przenosi nas do Ogrodu Miejskiego Jazdów w Warszawie, a Jan Niebudek do teatru.

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury 
Autorzy: Agnieszka ObszańskaMichał MargańskiJan Niebudek
Data emisji: 6.07.2019 
Godziny emisji: 13.09, 14.09

Czytaj także

Festiwalowo

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2019 15:00
Sztuka to sztuka – teraz go zarymuję – Survival – Big Book Festival – Halfway – Pokój z widokiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zajawka

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2019 15:00
Tytuł nawiązuje wprost do wystawy "Zajawka. Śląski hip-hop 1993-2003" w Muzeum Śląskim w Katowicach. Nie przypadkowo!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tu jest życie…

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2019 15:00
Provinz Posen – Young Arts – Raj Naj Naj – Capella Cracoviensis – 3xTransformacja – Kolektyw Czyn Społeczny – Popol Vuh – Teoria Opanowywania Trwogi – Abdulqader Al Rais.
rozwiń zwiń