X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Niefestiwal

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2019 15:15
Nadajemy z Gdańska! Regularnie opowiadamy o tutejszych propozycjach, ALE cały program z tego frapującego miasta nadawaliśmy wieki temu…
Niefestiwal Miasto i Sztuka
Niefestiwal Miasto i SztukaFoto: CSW Łaźnia

Wertep Festiwal 2019 Wertep Festiwal 2019

Jeżeli nie myli mnie (AS) pamięć, to ostatni "Radiowy dom kultury" z Gdańska nadawaliśmy w 2006 roku. Poźniej zaczęliśmy regularnie odwiedzać Gdynię i to ona stała się naszym przyczółkiem :) W 2006 roku nadawaliśmy ze Stoczni, byliśmy zachwyceni rosnącą (wtedy) Kolonią Artystów i faktem, że oto artystom oddano tak frapujące miejsce i że postindustrialne przestrzenie nabierają charakteru znanego nam z wypraw do Berlina czy Londynu… Od tamtej pory trwa nasza fascynacja Iwoną Zając, która była jednym z naszych "stoczniowych" przewodników. Czas wszystko zmienia. Nie ma Kolonii w tamtej formie, nie ma Stoczni w tamtej formie. O tych zmianach też wielokrotnie opowiadaliśmy – a ta opowieść kojarzy się z innym "naszym" artystą – Michałem Szlagą. Po raz pierwszy odwiedziłyśmy miejsce odwołujące się do tradycji Kolonii czyli WL4 Mleczny Piotr. Sprawdziłyśmy też wielokrotnie zachwalane miejsce relaksu czyli 100cznię. Dołączamy się do pochwał! No i do rzeczy.

Tu można posłuchać pierwszej godziny RDK z 27 lipca >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny RDK z 27 lipca >>>

Gdańsk odwiedzamy (w końcu) za sprawą CSW Łaźnia i ich nowego Niefestiwalu Miasto i Sztuka. Organizatorzy piszą: "podczas pierwszej odsłony Niefestiwalu Miasto i Sztuka, który odbędzie się w przestrzeni Dolnego Miasta, zaproszeni artyści odniosą się do tematu wolności osobistej i wolności słowa. Czy staną się głosem pokolenia czy też wypowiedzą się przez pryzmat osobistych doświadczeń?" Naszymi gośćmi są kuratorki niefestiwalowe czyli Anna Szynwelska i Kinga Jarocka, Marcin Różyc kurator jednej z niefestiwalowych wystaw oraz Jadwiga Charzyńska, dyrektorka Łaźni. Gości u nas również Piotr Szwabe, malarz wielkiego formatu a my wpadniemy do sklepu przygotowanego przez Filipa Ignatowicza. Odwiedzają nas także Natalia Koralewska i Kuba Knera z Fundacji Palma.


Odpust u Babci Anny Odpust u Babci Anny

Nie zapominamy o innych rejonach. Agnieszka Obszańska poleca XI Międzynarodowy Festiwal Teatralny Wertep, za którym już można wędrować po Podlasiu. Narew, Bielsk Podlaski, Kleszczele, Hajnówka, to m.in. w tych miejscowościach będzie można zanurzyć się w świat wędrownego teatru i przyjrzeć się teatralnym trupom z wielu zakątków świata. Więcej opowiada Dariusz Skibiński. Agnieszka Szydłowska wybrała Odpust u Babci Anny, który już jutro rozpocznie się na Nikiszowcu. Naszym przewodnikiem po tym świecie jest Waldemar Jan. Jan Niebudek przegląda dla nas wydarzenia teatralne oraz propnuje lekturę. Mateusz Matyszkowicz także.

do usłyszenia!

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury 
Autorzy: Agnieszka Szydłowska, Agnieszka ObszańskaJan Niebudek
Data emisji: 27.07.2019 
Godziny emisji: 13.08, 14.08

Czytaj także

Polaryzacja

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2019 15:00
Gdynia Design Days – Ja My – Ciało na rozdrożu – Halo Kultura – (nie)śmieci – Festiwal Hultaj – 440 km o zmianę – Ogród Miejski Jazdów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Księżyc, gwiazdy, planety

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2019 15:00
Apollo 11 przebył blisko 400 000 kilometrów w cztery dni, by 20 lipca 1969 roku lądownik Eagle, na którego pokładzie znajdowali się Neil Armstrong i Buzz Aldrin wylądował w Morzu Spokoju…
rozwiń zwiń