Próba przeczekania wiatru

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2019 15:00
Psychedelic Jet Lag – urodziny Stanisława Lema – Galeria Archeologia Fotografii w Warszawie – Mała Gala 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych – Festiwal Górski.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Zacarias Pereira da Mata

Zaczynamy, polecamy. Agnieszka Obszańska poleca spotkanie z tajwańska artystką Cindy Lien. Artystka głównie pracuje z  różnego typu tkaninami, z których własnoręcznie wyszywa obrazy. Te często uposaża gotowymi znalezionymi przedmiotami. Na wystawie "Psychedelic Jet Lag" Kwiaciarni Grafiki dołoży jeszcze techniki sitodrukowy. Sprawdźmy na miejscu, a u nas opowiada Kwiatek z Kwiaciarni Grafiki. Agnieszka Szydłowska zaprasza na urodziny Stanisława Lema.

Tu można posłuchać pierwszej godziny RDK z 21 września >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny RDK z 21 września >>>


Agnieszka Obszańska rozmawia z Anną Musiałówną, dokumentalistką i fotografką prasową, której wystawę można oglądać w Galerii Archeologia Fotografii w Warszawie.To wybór zdjęć Anny Musiałówny z pobytu na Spitsbergenie. Podczas niemal trzymiesięcznej wyprawy latem 1981 roku Musiałówna fotografowała Barentsburg – polską stację badawczą w Hornsund –  ale przede wszystkim życie w domku traperskim w Palffyodden, gdzie wraz z grupą naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego spędziła większość wyjazdu. "Próba przeczekania wiatru. Fotografie ze Spitsbergenu" to wielowątkowa opowieść o naturze, izolacji, codziennym życiu i zmaganiach uczestników wyprawy. Anny Musiałówny można posłuchać dzisiaj u nas, a 26 września na spotkaniu autorskim w Galerii Archeologia Fotografii w Warszawie, na prawdę warto!

W telefonicznym skrócie mkniemy do Lublina, Katowic  i do Białegostoku. A skoro Białystok, to warto przypomnieć, że pochodzący z tego miasta aktor Bartosz Bielenia, odtwórca głównej roli w filmie "Boże ciało" Jana Komasy został doceniony za swoją pracę podczas Małej Gali 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Zresztą sam film zdobył większość nagród – czy to się powtórzy dziś wieczorem podczas głównej gali? Być może coś więcej wie Ryszard Jaźwiński, sprawdzimy. Niedaleko od tematów filmowych lądujemy z Michałem Margańskim – wspólnie z Krzysztofem Karpińskim wprowadzają nas do świata Mieczysława Kosza a co za tym idzie przygotowujemy się na spotkanie z najnowszym filmem Macieja Pieprzycy. Jan Niebudek przegląda wydarzenia teatralne a Paweł Drozd opowiada co dzieje się na Festiwalu Górskim.

na FB jesteśmy 24/7

do usłyszenia!

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury 
Autorzy: Agnieszka SzydłowskaAgnieszka Obszańska, Michał MargańskiJan Niebudek
Data emisji: 21.09.2019 
Godziny emisji: 13.09, 14.08


Czytaj także

Światy

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2019 15:00
TIFF Festival – Multi Art – Burónka – Muzyka na Szczytach – Warsaw Preview – Bob Honey robi swoje – Opętani Literaturą – Parzybroda – Integracja Ty i Ja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Up To Date

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 15:00
"RDK" w trasie, czas na Białystok!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przemarsz Superbohaterów

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2019 15:00
Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów – Sopocianie – Noc Księgrań – Piłsudski – Kinomural.
rozwiń zwiń