X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Próba przeczekania wiatru

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2019 15:00
Psychedelic Jet Lag – urodziny Stanisława Lema – Galeria Archeologia Fotografii w Warszawie – Mała Gala 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych – Festiwal Górski.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Zacarias Pereira da Mata

Zaczynamy, polecamy. Agnieszka Obszańska poleca spotkanie z tajwańska artystką Cindy Lien. Artystka głównie pracuje z  różnego typu tkaninami, z których własnoręcznie wyszywa obrazy. Te często uposaża gotowymi znalezionymi przedmiotami. Na wystawie "Psychedelic Jet Lag" Kwiaciarni Grafiki dołoży jeszcze techniki sitodrukowy. Sprawdźmy na miejscu, a u nas opowiada Kwiatek z Kwiaciarni Grafiki. Agnieszka Szydłowska zaprasza na urodziny Stanisława Lema.

Tu można posłuchać pierwszej godziny RDK z 21 września >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny RDK z 21 września >>>


Agnieszka Obszańska rozmawia z Anną Musiałówną, dokumentalistką i fotografką prasową, której wystawę można oglądać w Galerii Archeologia Fotografii w Warszawie.To wybór zdjęć Anny Musiałówny z pobytu na Spitsbergenie. Podczas niemal trzymiesięcznej wyprawy latem 1981 roku Musiałówna fotografowała Barentsburg – polską stację badawczą w Hornsund –  ale przede wszystkim życie w domku traperskim w Palffyodden, gdzie wraz z grupą naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego spędziła większość wyjazdu. "Próba przeczekania wiatru. Fotografie ze Spitsbergenu" to wielowątkowa opowieść o naturze, izolacji, codziennym życiu i zmaganiach uczestników wyprawy. Anny Musiałówny można posłuchać dzisiaj u nas, a 26 września na spotkaniu autorskim w Galerii Archeologia Fotografii w Warszawie, na prawdę warto!

W telefonicznym skrócie mkniemy do Lublina, Katowic  i do Białegostoku. A skoro Białystok, to warto przypomnieć, że pochodzący z tego miasta aktor Bartosz Bielenia, odtwórca głównej roli w filmie "Boże ciało" Jana Komasy został doceniony za swoją pracę podczas Małej Gali 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Zresztą sam film zdobył większość nagród – czy to się powtórzy dziś wieczorem podczas głównej gali? Być może coś więcej wie Ryszard Jaźwiński, sprawdzimy. Niedaleko od tematów filmowych lądujemy z Michałem Margańskim – wspólnie z Krzysztofem Karpińskim wprowadzają nas do świata Mieczysława Kosza a co za tym idzie przygotowujemy się na spotkanie z najnowszym filmem Macieja Pieprzycy. Jan Niebudek przegląda wydarzenia teatralne a Paweł Drozd opowiada co dzieje się na Festiwalu Górskim.

na FB jesteśmy 24/7

do usłyszenia!

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury 
Autorzy: Agnieszka SzydłowskaAgnieszka Obszańska, Michał MargańskiJan Niebudek
Data emisji: 21.09.2019 
Godziny emisji: 13.09, 14.08


Czytaj także

Światy

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2019 15:00
TIFF Festival – Multi Art – Burónka – Muzyka na Szczytach – Warsaw Preview – Bob Honey robi swoje – Opętani Literaturą – Parzybroda – Integracja Ty i Ja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Up To Date

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 15:00
"RDK" w trasie, czas na Białystok!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przemarsz Superbohaterów

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2019 15:00
Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów – Sopocianie – Noc Księgrań – Piłsudski – Kinomural.
rozwiń zwiń