Aktor widzi widza

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2020 15:00
A widz widzi aktora. To jedna z "21 myśli o teatrze". Teatr 21 to tym razem nasze główne danie!
Justyna Sobczyk
Justyna SobczykFoto: mat. prasowe

Te teatralne myśli zostały zebrane w książce. Teatr 21 kończy w tym roku 15 lat, a współtworząca go od początku Justyna Sobczyk, nasza Kulturystka Roku 2019, jest naszym gościem. Rozmawiamy o teatrze w wielu wymiarach. Także o sekretach. Największym sekretem Teatru 21 jest "skupienie skoncentrowane". O to też zapytamy!

Tu można posłuchać pierwszej godziny RDK z 18 stycznia 2020 roku >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny RDK z 18 stycznia 2020 roku >>>

Poza tym polecamy. Agnieszka Szydłowska nadal idzie tropem podsumowań i poleca koncert zwycięzców naszego Plebiscytu – Bisza i Radexa. Agnieszka Obszańska poleca skok w lata 90. Już 25 stycznia wraz z Instytutem Kultury Miejskiej w Gdańsku będziemy mieli okazję przenieść się Do Domu Handlowego JANTAR w Gdańsku-Wrzeszczu, a tam kolejne spotkanie z cyklu #Miejsca. Co w programie? O tym opowiada u nas Natalia Cyrzan.

Przenosimy się na Dolny Śląsk śladem książki "Nieswojość" Agaty Pankiewicz i Marcina Przybyłki. To interdyscyplinarny projekt fotograficzno-literacki, którego autorki i autorzy za główny cel postawili sobie przeprowadzenie pogłębionej refleksji nad krajobrazem mentalnym Polaków na tle burzliwej historii Dolnego Śląska. Fotograficzny esej pomysłodawców tego przedsięwzięcia uzupełniony zostało o teksty literackie pisarzy i publicystów (m.in. Olgi Tokarczuk, Marty Leśniakowskiej i Ziemowita Szczerka), a także reportaże i analizy popularnonaukowe. A wszystko po to, by lepiej zrozumieć fenomen regionu Polski, w którym po wojnie dokonała się niemal całkowita wymiana ludności, i na nowo zastanowić się nad kulturowymi konsekwencjami tego wydarzenia.

Michał Margański zabiera nas na wystawę Realizm Istotny. Wystawa prezentuje dzieła Marii Jaremy oraz Andrzeja Wróblewskiego. W telefonicznym skrócie mkniemy przez Tarnów, Cieszyn i Gorzów Wielkopolski. Jan Niebudek przegląda dla nas wydarzenia teatralne.

Na FB 24/7

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury 
Autorzy: 
Agnieszka SzydłowskaAgnieszka ObszańskaJan NiebudekMichał Margański
Data emisji: 
18.01.2020 
Godziny emisji: 
13.08, 14.08