Scenariusz

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2020 15:00
Scrip Fiesta – Her Docs Festival – M. Syn stulecia – U Know Me – SnowFest – Rak'n'Roll music.
HER Docs Film Festival
HER Docs Film FestivalFoto: Alicja Kozak/Aleksandra Mleczko/mat. promocyjne

Agnieszka Obszańska polecała występ Aylu, producentki i artystki dźwiękowej z Buenos Aires, która za sprawą wytwórni Abbys – jako jedna z pierwszych osób na swoim kontynencie promowała twórców footworkowych. Footworkowa rytmika, organiczne dźwięki otoczenia, szorstkie brzmienie Chicago – tego możemy się spodziewać we Wrocławiu 11 marca, w klubie Uczulenie. U nas o Aylu opowiadał Paweł Dunajko. Agnieszka Szydłowska przypomniała o 9. odsłonie festiwalu Script Fiesta. Opowiadała u nas, najlepiej jak potrafi, dyrektorka artystyczna Fiesty  Katarzyna Malinowska.

Tu można posłuchać pierwszej godziny RDK z 29 lutego 2020 roku >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny RDK z 29 lutego 2020 roku >>>

9. edycja festiwalu Script Fiesta  (fot. mat. promocyjne) 9. edycja festiwalu Script Fiesta (fot. mat. promocyjne)

Opowiedzieliśmy też o HER Docs Film Festival. To pierwszy w Polsce festiwal filmów dokumentalnych prezentujący twórczość kobiet. Pierwsza edycja festiwalu odbędzie się w dniach 6-10 marca 2020 roku w warszawskiej Kinotece. HER Docs Film Festival to przestrzeń wymiany myśli oraz zaangażowanej dyskusji. "Poprzez pokazy inspirujących filmów oraz towarzyszące im wydarzenia pragniemy poruszyć tematy ważne nie tylko dla osób identyfikujących się jako kobiety, ale przede wszystkim dla społeczeństwa obywatelskiego. Chcemy, aby HER Docs Film Festival stał się wizytówką równości – nie tylko w branży dokumentalnej". W programie HER Docs Film Festival znajdzie się ponad 60 polskich i zagranicznych filmów dokumentalnych, animacji i wideoartów, prezentowanych w sekcjach tematycznych (m.in. Sztuka, Ciało, HERstorie, Lepsze jutro?, Seks, Przeboje festiwali, Nowe twarze) oraz kilkanaście wydarzeń towarzyszących, w tym spotkania z twórczyniami filmów, debaty z udziałem ekspertek i ekspertów, program edukacyjny dla młodej publiczności, warsztaty i imprezy muzyczne. O festiwalu opowiadała u nas Weronika Adamowska.

HER Docs Film Festival (fot. mat. promocyjne) HER Docs Film Festival (fot. Alicja Kozak/Aleksandra Mleczko/mat. promocyjne)

Odwiedził nas Łukasz Kościuczuk, kierownik ds. fundraisingu fundacji Rak'n'Roll – Wygraj życie! Fundacja powstała w październiku 2009 roku z inicjatywy Magdy Prokopowicz, która po swoich doświadczeniach z chorobą onkologiczną chciała pomóc ludziom w podobnej sytuacji. Rak’n’Roll Music, najnowsza inicjatywa, to pierwsza taka akcja: największe gwiazdy sceny muzycznej i ich fani razem stworzą zupełnie nowy rodzaj muzyki. Jak to działa? Artysta wyznacza kwotę pomocy, którą chce zebrać, ustawia zbiórkę na FB, a gdy suma zostanie osiągnięta, wypuszcza wspólne dzieło – utwór nowego gatunku Rak’n’Roll Music wraz z teledyskiem. Z Łukaszem porozmawialiśmy także o tym, jak bardzo powiązana jest kreatywność z dobroczynnością.

Fundacja Rak'n'Roll - Wygraj życie (fot. mat. promocyjne) Fundacja Rak'n'Roll - Wygraj życie (fot. mat. promocyjne)

W telefonicznym skrócie pomknęliśmy przez Gdynię, Wrocław i Poznań. Michał Margański relacjonował wydarzenia na festiwalu SnowFest w Szczyrku oraz opowiadał o urodzinach. W tym roku mija 10 lat działalności wytworni U Know Me. Najnowsza płyta opublikowana w tym wydawnictwie to Normal Bias, czyli przecięcie dubu i techno. Michał rozmawiał dla nas z Marcinem Grochem Grośkiewiczem czyli szefem labelu. Jan Niebudek przybył z przeglądem premier teatralnych i zaproszeniem do lektury. Tym razem to "M. Syn stulecia", wstrząsająca opowieść o dojściu Mussoliniego do władzy.

"M. Syn stulecia" Antonio Scurati, wyd. Sonia Draga  (fot. mat. promocyjne) "M. Syn stulecia" Antonio Scurati, wyd. Sonia Draga (fot. mat. promocyjne)

na FB 24/7

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury 
Autorzy: Agnieszka ObszańskaAgnieszka Szydłowska, Jan NiebudekMichał Margański
Data emisji: 29.02.2020
Godziny emisji: 13.07, 14.07


 


Czytaj także

Forever Young?

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2020 14:50
Urodziny Zamku Cieszyn – Komety - POKiS – Normalni ludzie – Szklarska Poręba – Aleksandra Jachtoma – Mów coś, śpiewaj – Marek Szyryk – Oblicza Nowego Rzemiosła
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bardzo ukryci ludzie

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2020 15:00
Waiting room – dzień języka ojczystego – najlepsze miasto świata – Polin music festiwal – elfy
rozwiń zwiń

Czytaj także

Młodość w poczekalni. "Waiting Room" Zosi Promińskiej

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2020 14:45
– Bohaterowie "Waiting Room" są nieletnimi modelkami i modelami, którzy mogą wdrażać się w pracę w branży modowej, jednak nadal dzielą życie marzeń z zyciem gimnazjalisty – opowiada Zosia Promińska, była modelka, która dziś pracuje po drugiej stronie obiektywu. 
rozwiń zwiń