東京のRDK!

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2011 00:10
Krztę tuszu bierz i z językiem spierzchniętym wszerz jak jeż, też się zmierz! Do kulturalnych zmagań w Polsce i za granicą zapraszają Instruktorzy. Start - godz. 12.05.
Tokyo, 2009
Tokyo, 2009Foto: fot. PR/M. Nogaś


A zatem stało się! Po niespełna dwóch latach wróciliśmy do Tokio! Właśnie tam odbywają się kolejne wydarzenia związane z Programem Kulturalnym Polskiej Prezydencji 2011. Na miejscu, za siedmioma morzami i górami, jest dzielna Agnieszka Obszańska. Jej cztery relacje z japońskiej stolicy usłyszymy w tym wydaniu. Zajrzymy do Villi Tokyo, opowiemy o "Muzeum w Budowie. Tokyo-Warszawa" i odwiedzimy klub Pit Inn. (www.culture.pl)

 

Wzdychamy Jedna Europa, wiele kultur... to jest kontynuacja zakorzenionej już i doskonale przyjmowanej w Warszawie cyklicznej imprezy koncertowej "Muzyka w Muzeum", która od 2001 r. odbywa się w Państwowym Muzeum Etnograficznym. Ideą są spotkania z różnymi kulturami Europy i ich prezentacja  na tle dorobku znakomitych warszawskich, polskich artystów. Przegląd ma ukazywać najciekawsze zespoły muzyczne sięgające do kultury tradycyjnej własnego kraju, działające w ich stolicach. 20.11.2011 Sofia ! Koncert startuje w ME o 18.00! A u nas goście, goście.

 

Sięgniemy, przedpremierowo, po nowy zestaw filmów DVD, które znamy z festiwalu Planete Doc (odbywającego się pod patronatem Trójki). Tym razem – filmy o muzyce: "Passione", "Ostatni nomadzi" i "Youssou N’Dour – miłość do muzyki". Rozdamy egzemplarze, a o wydawnictwie – i o czymś dodatkowym, co ma związek z walką bokserską, Jamesem Brownem i Kinszasą opowie Weronika Adamowska. (www.againstgravity.pl)

 

Zaprosimy też na 15-lecie Wydawnictwa Czarne! Patronujemy dwóm seriom – świetnie prowadzonej i uwielbianej przez słuchaczy – "Reportaż" oraz pełnej ciekawych esejów i opowieści o Europie Środkowo-Wschodniej – "Sulina". Obchody urodzin, huczne, w warszawskim "Powiększeniu" w tę sobotę. Z okazji zaproszenia i wspólnego świętowania – będą książki dla słuchaczy.  Z naszym Znakiem Jakości oczywiście! (szczegóły obchodów na: www.czarne.com.pl)

 

Zapowiemy wielkie RYMOLIRYKTANDO przygotowane przez L.U.C-a! On wie jak wyrazy ułożyć, on wie jak szyk skomplikować! Np. tak "Krztę tuszu bierz i z językiem spierzchniętym wszerz jak jeż, też się zmierz!". Teksty kontrolowała Katarzyna Kłosińska... Dyktando startuje w warszawskiej Fabryce Trzciny po 16.00. Uwaga! Pisać może każdy, wystarczy włączyć radiową Jedynkę i nasłuchiwać!

 

PS Tytuł artykułu miał głosić, iż "RDK w Tokyo". Mamy nadzieję, że to właśnie znaczy… ;)

 

Zapraszamy w sobotę między 12 a 14!

 

szydłowska-san obszańska-san i nogaś-san

Czytaj także

W 120 zdaniach o 20 filmach Planete Doc

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2011 12:55
Obejrzeliśmy 20 filmów przed rozpoczęciem 8. edycji festiwalu Planete Doc. Każdy z nich opisaliśmy w 6 zdaniach!
rozwiń zwiń