X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Znamy nominacje do tytułu Kulturysty Roku 2011!

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2011 14:55
Poznaliśmy nazwiska osób nominowanych do honorowego tytułu przyznawanego przez Instruktorów Radiowego Domu Kultury!
Audio
aut. Jarema Drogowski
aut. Jarema DrogowskiFoto: aut. Jarema Drogowski

Kulturysta Roku to honorowy tytuł przyznawany przez dziennikarzy Trójki. Jeżdżąc po Polsce spotykamy wielu fantastycznych ludzi, których zaangażowanie w kulturę jest godne podziwu!

Już od 7 lat organizujemy Plebiscyt na najważniejsze książki, płyty i wydarzenia mijającego roku. W głosowaniu biorą udział słuchacze Trójki. Dokładnie rok temu dojrzeliśmy do przyznawania nagród osobom, których zasługi dla kultury są - naszym zdaniem- niepodważalne. Tak właśnie zrodził się Kulturysta Roku.

 

Oto nominowani do tego tytułu w roku 2011:

 

Paweł Dunin- Wąsowicz

/

Dziennikarz, krytyk literacki, wydawca, założyciel wydawnictwa Lampa i Iskra Boża, redaktor naczelny pisma "Lampa". Czasami także muzyk - najgorszego zespołu świata (jak sam twierdzi) -  Meble. Papież kultury niezależnej, wielu zawdzięcza mu pomoc, radę czy wsparcie. Bez przesady można stwierdzić, że poświęcił swoje życie promowaniu sztuki, w tym ukochanych książek. Jako wydawca ma ucho na "nowe" czego przykładem jest sukces Doroty Masłowskiej. Bez fortuny a z talentem - słowem jakimś cudem - udaje mu się 20 lat prowadzić pismo literackie, obecnie pod tytułem "Lampa". Powinno się go skopiować i umieścić w każdym mieście!Monika Drożyńska

/

Ma dyplom ASP i mnóstwo pomysłów na to co można robić w życiu - jest designerką, performerką, animatorką kultury i aktywistką . Zderza tradycję z nowoczesnością. Skupia dookoła siebie ludzi. Poznaliśmy ją gdy w odruchu protestu zaczęła szyć "Dom Kultury" z mieszkańcami Krakowa. Zimą w zaciszu domowym - herbata, radio i haftowanie... W ten sposób powstały "Aktywności Zimowe" , które przerodziły się w "Haft Miejski". Złość pomagała wyładować w innym haftowanym projekcie - "Wyhaftuj się". O Monice usłyszymy jeszcze nie raz, takie dziewczyny są cały czas w ruchu!Sputnik Photos (Polska)- Agnieszka Rayss, Rafał Milach, Jan Brykczyński, Adam Pańczuk, Michał Łuczak

/

Grupa niezwykłych ludzi. Interesujący razem, interesujący osobno! Zaczarował nas znakomity album oraz seria wystaw „IS (not)” . Był to efekt spotkania polskich fotografów z islandzkimi pisarzami. Prowadzą projekty edukacyjne, swoją praca udowadniają, że polska fotografia jest na najwyższym światowym poziomie.

 

Honza Zamojski

/

Artysta,grafik, wydawca, projektant, najkrócej rzecz ujmując -"działacz".  Ma niebieskie oczy, którymi wychwytuje często pomijane obszary rzeczywistości - niuanse to jego specjalność. Chętnie zagłębia się w świat fauny i flory. Odważnie wprowadza odbiorców w świat swojej wyobraźni, nie patrząc na aktualnie panujące mody w świecie sztuki. Trudno go zaszufladkować, tak jak trudno wyliczyć jego aktywności: Stowarzyszenie Starter, Outsiders Gallery, wydawnictwo Morava...co jeszcze? Jest świetnym materiałem na Kulturystę, choć raczej  po mięśniach go nie poznacie.


Ewa Gołębiowska

/

Kobieta - instytucja. To dzięki niej Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie (dziś Zamek Cieszyn) stał się międzynarodowym miejscem spotkań dla projektantów, przedsiębiorców i entuzjastów wzornictwa. Gdzieś tam, na końcu Polski udało się jej skumulować ludzką energię i stworzyć miejsce otwarte zarówno dla artystów, jak i mieszkańców Cieszyna. Z równym entuzjazmem prezentuje najlepszych projektantów i mistrzynie cieszyńskich wypieków. Chętnie dzieli się swoim doświadczeniem. Wiedza, klasa, profesjonalizm i murowana kandydatura na Kulturystkę.

 

Kto zostanie Kulturystą Roku 2011? To stanie się jasne 31 grudnia podczas ostatniego w tym roku wydania Radiowego Domu Kultury. Dla nas jasne jest jedno - nominowani są zwycięzcami, każdy z nich robi rzeczy ważne i potrzebne. Walczą o kulturę i dostęp do niej! Gratulujemy serdecznie, także sobie, że mogliśmy ich poznać!

 

szydłowska&obszańska&nogaś