X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Trójka do potęgi, czyli dwie "Panoramy Myśliwieckie"!

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2012 16:00
Dwaj wielcy polscy artyści – Andrzej Dudziński i Edward Dwurnik – stworzyli jedyne i niepowtarzalne obrazy, ukazujące…
Panorama Myśliwiecka według Edwarda Dwurnika, pracownia Mistrza
"Panorama Myśliwiecka" według Edwarda Dwurnika, pracownia Mistrza Foto: fot. PR/A.Sobieraj

... Trójkę, a także pracujących w niej i współpracujących ze stacją dziennikarzy. To dzieła zupełnie odmienne, charakterystyczne dla obu wybitnych twórców. Opowiedzieliśmy o nich w sobotnim wydaniu "Radiowego Domu Kultury", a powodów było kilka.

Po pierwsze – oba obrazy trafią na licytację, którą w najbliższy poniedziałek (9 stycznia) poprowadzi, w specjalnym wydaniu popołudniowego "Zapraszamy do Trójki" (w godz. 16-19), Kuba Strzyczkowski.

"Panorama
"Panorama Myśliwiecka" E. Dwurnika

Cel jest szczytny – wszystkie pozyskane środki zostaną przekazane na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (20. finał – 8 stycznia, szczegóły także na naszej antenie). (www.wosp.org.pl) 

Po drugie – obie "Panoramy Myśliwieckie" (pełny tytuł obu obrazów to "Panorama Myśliwiecka, czyli Trójka do potęgi!") trafiały do nas na początku roku jubileuszowego (Trójka kończy 50. lat!!!) i w dniu, w którym odbędzie się nasza "studniówka". 

"Panorama
"Panorama Myśliwiecka" A. Dudzińskiego

 

A po trzecie – w tym wydaniu RDK-u Andrzej Dudziński i Edward Dwurnik sami opowiadali o swoich pracach, o tym dlaczego właśnie w taki sposób postanowili pokazać Trójkę… Warto odwiedzić strony internetowe obu Panów: www.andrzejdudzinski.com, www.dwurnik.pl 

 

/

W dalszej części audycji wraz z Anną Dudzińską odwiedziliśmy Nowy Jork, w którym często bywa Andrzej Dudziński. Tym razem w cyklu "Najciekawsze budynki świata" opowieść o nietypowej kolejce i o przestrzeni stworzonej wokół niej, czyli o "The High Line". (www.thehighline.org)

A propos kolei – artysta, którego śledzimy od dawna, czyli Igor Przybylski, pokazuje w Warszawie "Laminatkę". To kolejna opowieść o tym, co pozostało z… czechosłowackich kolei! (www.przybylski.republika.pl)

/

 

Spotkaliśmy też kolektyw Sputnik Photos Polska (byli nominowani do tytułu Kulturysty Roku 2011, a ich "IS (not)" zajęło 3. miejsce w Plebiscycie Słuchaczy 2011 w kategorii książka roku). Przygotowali nowe wydawnictwo - "Wyliczankę", będącą efektem letnich warsztatów dla dzieci, które przeprowadzili w czterech różnych miejscach w Polsce. (www.sputnikphotos.com) 

Odbyliśmy też – "W telefonicznym skrócie" – podróż po kraju, zajrzeliśmy do Gdańskiej Galerii Miejskiej, gdzie trwa Grassomania (www.ggm.gda.pl), w Galerii Pustej Centrum Kultury Katowice przyjrzeliśmy się wystawie "Śląskie. Zmiana '11" (www.ck.art.pl), a w stolicy odwiedziliśmy "street-artowy dom kultury" (www.V9.bzzz.net). 

Plany, choć baaaardzo bogate, udało się zrealizować. W końcu w tym tygodniu gramy pod hasłem "Trójka do potęgi!"!

 

Audycję przygotowali: Agnieszka Obszańska, Jan Niebudek i Michał Nogaś 

rdk@polskieradio.pl

Facebook RDK działa 24 godziny na dobę!!!