Sigur Rós na Sacrum Profanum 2012!

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2012 11:52
Islandzki zespół ponownie w Polsce! Jónsi i koledzy wystąpią w naszym kraju 16 i 17 września, a towarzyszyć im będzie Kronos Quartet.
Sigur Rós
Sigur RósFoto: fot. mat. promocyjne

Tę wiadomość podał na antenie Trójki, w "Radiowym Domu Kultury", dyrektor artystyczny Filip Berkowicz. W tym samym momencie islandzki zespół ogłosił plan swojego światowego tournee, uwzględniającego dwa koncerty w Hali Ocynowni w krakowskiej Nowej Hucie.


Jónsi i koledzy wystąpią w Polsce 16 i 17 września. Towarzyszyć im będzie znakomity amerykański kwartet smyczkowy – Kronos Quartet. Koncerty odbędą się w sekcji „Freak” zamkną 10., jubileuszową edycję Sacrum Profanum, poświęconą głównie muzyce polskiej.
Trójka (wraz z Programem 2 Polskiego Radia) jest patronem medialnym festiwalu Sacrum Profanum. Sprzedaż biletów na oba koncerty Sigur Rós ruszy 1 marca.
Więcej informacji na stronie: www.sacrumprofanum.pl

Czytaj także

Steve Reich: muzyka zawsze była blisko religii

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2011 13:00
Jeden z najwybitniejszych muzyków naszych czasów i gwiazda Festiwalu "Sacrum Profanum" opowiada w Dwójce o tragedii World Trade Center, znaczeniu swoich żydowskich korzeni oraz wizycie w Oświęcimiu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filip Berkowicz: Steve Reich jest jak dziesięcioletni chłopiec

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2011 18:00
Gościem Agnieszki Szydłowskiej w "Programie alternatywnym" był dyrektor artystyczny krakowskiego festiwalu "Sacrum Profanum".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Envee: Wobec Steve'a Reicha czułem się jak ignorant

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2011 00:00
Jeden z najwybitniejszych polskich producentów i didżejów Maciej Goliński odwiedził "Progam Alternatywny" Agnieszki Szydłowskiej, by opowiedzieć o sowim zmierzeniu z arcydziełami "pradziadka techno" na Festiwalu "Sacrum Profanum".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Możdżer kontuzjowany przez Reicha

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2011 16:00
- Pytałem sam siebie: co ja tu robię? Czy to ma sens? Czy publiczność nie wyjdzie? - zdradza wybitny jazzowy pianista po karkołomnym koncercie na Festiwalu "Sacrum Profanum".
rozwiń zwiń