X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Projekt SZTUKA na Open'erze 2012

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2012 11:22
Poznaliśmy pierwsze szczegóły związane z nową przestrzenią gdyńskiego festiwalu. Wiemy już, że na uczestników Open'er Festival 2012 czekać będą Alter Kino i Galeria Open'era, w której jako pierwszy zaprezentuje się Maurycy Gomulicki.
Audio
  • Artur Liebhart, Mikołaj Ziółkowski i Maurycy Gomulicki komentują wydarzenia tegorocznej edycji Open'er Festival
Maurycy Gomulicki na otwarcie wystawy Trzy Róże. Lublin 2011.
Maurycy Gomulicki na otwarcie wystawy "Trzy Róże". Lublin 2011.Foto: DIANA

Bat For Lashes, Bjork, Bon Iver, Franz Ferdinand, Friendly Fires, Julia Marcell, Justice, SBTRKT live, The XX i Wiz Khalifa - to ogłoszeni do tej pory artyści, których zobaczymy w dniach 4-7 lipca na festiwalu Open'er 2012. Do grona znakomitych muzyków dołączają teraz artyści i organizatorzy zaangażowani w projekt SZTUKA,  który wzbogaca w tym roku formułę festiwalu. Jak podkreśla Mikołaj Ziółkowski, szef festiwalu, to proces naturalny. Nie tylko muzyka ale także działania artystyczne z innych dziedzin w wykonaniu /przygotowane przez najlepszych mają budować nowy wizerunek imprezy.

Maurycy Gomulicki - jeden z zaproszonych do współpracy artystów - podkreśla w rozmowie z nami wyjątkowość takiego wyzwania. Dla twórcy i dla uczestników. - Nie mogę jeszcze dokładnie odpowiedzieć na Twoje pytanie - odpowiedział Agnieszce Obszańskiej Maurycy Gomulicki zapytany co planuje przygotować na festiwal Open'er.

- To wszystko są rzeczy proste, stawiam na pewną efektywność, staram sie aby to były rzeczy pasujące do czasu i miejsca. Zdecydowałem się na tę współpracę ponieważ artysta zazwyczaj działa w przestrzeni kultury związanej z pewną wybraną, elitarną publicznością. W przypadku festiwalu mamy do czynienia z dużą grupą konkretnych odbiorców, którzy sa nastawieni na przeżywanie. To publiczność, która działa spontanicznie, nie jest specjalnie przygotowana - kontynuuje Gomulicki.

Maurycy Gomulicki to bezsprzecznie jeden z najbardziej kolorowych i nieprzewidywalnych polskich artystów. Zajmuje się wszystkim - zbiera dziwne rzeczy, projektuje okładki książek, maluje, tworzy grafiki, instalacje, fotografuje. Ulubiony kolor- różowy. Piewca radości życia. W rozmowie z Bogną Świątkowską na łamach Notesu powiedział kiedyś "esencją życia jest zmienność, różnorodność, a doskonałym motorem rozkosz i przyjemność". W warszawskim parku Kępa Potocka można oglądać jego gigantyczny neon- szklankę oranżady z bąbelkami...Różowy rzecz jasna.

Ważną część projektu SZTUKA stanowić będzie na Open'erze film. Ta część została oddana w ręce Artura Liebharta, znanego nam doskonale szefa festiwalu Planet Doc (9 edycja festiwalu już w maju!). Najlepsze filmy pokazywane na festiwalu Planet Doc stworzą program pokazywany w specjalnie przygotowanym na terenie festiwalu Open'er namiocie.

- Odbiór koncertów i filmów dokumentalnych jest bardzo podobny. Film dokumentalny czyli opowieść filmowa na temat historii, która miała miejsce wyzwala wielkie emocje. Nie zawsze tak jest z  filmami fabularnymi - powiedział na antenie Trójki Artur Liebhart.

Warto dodać, że istniejące już na gdyńskim festiwalu przestrzenie filmowe będą nadal funkcjonować w znanym nam kształcie.

Kolejna porcja informacji dotyczących programu SZTUKA na Open'erze w Radiowym Domu Kultury 25.02.2012.

 

as

Czytaj także

Franz Ferdinand, SBTRKT Live i Julia Marcell na Open’erze!

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2012 17:47
W "Programie Alternatywnym" Mikołaj Ziółkowski, szef Alter Artu, ogłosił kolejne gwiazdy Open'er Festival 2012.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bon Iver, Wiz Khalifa, Friendly Fires oraz Bat For Lashes na Open’erze!

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2012 20:30
W Trójkowym "Programie Alternatywnym" Mikołaj Ziółkowski, szef Alter Artu, ogłosił personalia kolejnych czterech gwiazd Open'er Festival 2012.
rozwiń zwiń