X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Anioły na Open'erze!

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2012 11:09
Mikołaj Ziółkowski ogłosił na antenie Trójki, że podczas festiwalu obejrzymy spektakl "Anioły w Ameryce" w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego! W specjalnie zbudowanym namiocie przedstawienie zostanie wystawione 4 razy, codziennie w samo południe!
Audio
Anioły na Openerze
Foto: aut.Karol Beyer

Festiwal Open'er miał się zmieniać i właśnie jestesmy świadkami tej zmiany... Do programu muzycznego, który w tym roku obfituje w ciekawe, a często niekomercyjne propozycje, dołączył bogaty Program Sztuka. Wiemy o Nowym Teatrze Krzysztofa Warlikowskiego, o pokazach filmów festiwalu Planet Doc., zaangażowaniu Muzeusz Sztuki Nowoczesnej z Warszawy oraz realizacji, nad którą pracuje Maurycy Gomulicki. Mikołaj Ziółkowski ogłosił na naszej antenie fascynujaca informację - na festiwalu zobaczymy "Anioły w Ameryce", niezwykły spektakl Krzysztofa Warlikowskiego!

"Anioły w Ameryce" to spektakl, który od premiery w 2007 roku zagrany został niespełna 50 razy. Ta wyjątkowa prezentacja to wyczekiwany powrót tytułu poruszającego najistotniejsze dla teatru Krzysztofa Warlikowskiego tematy związane z wykluczeniem i poczuciem winy. Wspaniały, epicki tekst Tony'ego Kushnera to głęboka analiza duszy amerykańskiej, urastająca w spektaklu Warlikowskiego do uniwersalnej wizji miłości w czasach zarazy, miłości homoseksualnej, która ujawnia pokłady zła w nas.

"Anioły w Ameryce” to także gwiazdorska obsada. Na scenie, podczas Open'era, zobaczymy: Stanisławę Celińską, Magdalenę Cielecką, Maję Komorowską, Maję Ostaszewską, Danutę Stenkę, Andrzeja Chyrę, Rafała Maćkowiaka, Zygmunta Malanowicza, Jacka Poniedziałka,Macieja Stuhra i Tomasza Tyndyka.

W "Radiowym Domu Kultury" tradycyjnie przebiegliśmy Polskę w telefonicznym skrócie. Agnieszka Obszańska zadzwoniła do Zielonej Góry, Katowic i Warszawy.

Wybraliśmy się do Mediolanu...w związku z odbywającymi się tam 17 kwietnia Salone Internazionale del Mobile. To najważniejsze i największe targi wyposażenia wnętrz na świecie! Polscy projektanci przedstawili 17 instalacji i inicjatyw projektowych, z którymi dokładnie można zapoznać się TU. Strona jest wprawdzie przygotowana po angielsku, ale zawiera wyczerpujące informacje nie tylko na temat naszych propozycji, ale przede wszystkim na temat projektantów i pracowni, które za nimi stoją. Piękne rzeczy!

Zapraszamy także do Łodzi. W maju wystartuje po raz 11 Festiwal Otwarta Wystawa, to impreza multimedialna, która każdorazowo pokazuje dokonania twórcze kilkudziesięciu twórców w zakresie plastyki, muzyki, filmu, tańca itd. Impreza ma niezwykłą formułę i cel. Mogą brać w niej udział wszyscy artyści, zarówno profesjonaliści jak i amatorzy, którzy chcą zaprezentować swoją twórczość. Prace nie są oceniane, ani poddawane selekcji. Każdy z uczestników jest odpowiedzialny za prezentację swoich dokonań! Zgłoszenia i informacje TU.

W warszawskim Domu Spotkań z Historią kolejna ciekawa wystawa, która towarzyszy książce! Album i wystawa prezentują prace pierwszego zawodowego fotografa warszawskiego i twórcy polskiej fotografii profesjonalnej. Karol Beyer otworzył w 1845 roku w Warszawie pierwsze stałe atelier i uprawiał nowy zawód, który traktował jako kulturową i społeczną misję.  Jego zakład fotograficzny był nie tylko pracownią, ale również galerią, w której warszawiacy mogli oglądać najnowsze osiągnięcia europejskiej fotografii. Na przełomie lat 50. i 60. XIX wieku Karol Beyer był najlepszym fotografem nie tylko w stolicy, ale także w całym Królestwie Polskim. Kilka zdjęć można obejrzeć w naszej Galerii.

Na deser muzyka, nowa muzyka! Festiwal Nowa Muzyka Żydowska konsekwentnie dąży do odczytania szeroko pojętej żydowskiej tradycji muzycznej jako swoistego pierwiastka który inspiruje współczesnych twórców. W tym roku festiwal odbędzie się po raz trzeci, po raz trzeci na naszej antenie opowie o nim Dyrektor Artystyczny - Miron Zajfert.

cały czas jesteśmy na FB!

obszańska& szydłowska& nogaś