Tu Radiowy Dom Kultury!

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2012 11:27
Nasz dom kocha gości, dzisiaj drzwi szeroko otwarte!
Tokyo Hotel Story
"Tokyo Hotel Story"Foto: aut.Natalie Daust

Goście, goście a za oknem tak pięknie! Wiosna wybucha i od razu jest jeszcze lepiej. Przed nami gościnne wydanie Radiowego Domu Kultury!

Odwiedzi nas Katarzyna Janowska, dyrektorka TVP Kultura , która to stacja (bez wątpienia unikalna na naszym telewizyjnym rynku) w najbliższy wtorek przyzna po raz kolejny Gwarancje Kultury. W tym roku TVP Kultura zdecydowała się poszerzyć formułę tego wydarzenia i otworzyć na bieżące zjawiska społeczno-kulturalne. Nowość stanowi "Wydarzenie w sieci" i "Menedżer kultury". Przyznana zostanie także Supergwarancja za "Wydarzenie Roku”. To szczególne wyróżnienie otrzyma Danuta Wałęsa za książkę "Marzenia i tajemnice". W gronie nominowanych znaleźli się również: Leszek Możdżer, Andrzej Stasiuk, Aleksandra Kurzak, Anna i Wilhelm Sasnalowie, Agnieszka Glińska, Anda Rottenberg i wielu innych. Uroczystość wręczenia nagród we wtorek o 20.20, galę poprowadzą Katarzyna Janowska i Wojciech Mann!

Wpadną do nas organizatorzy This Way . "This way" to projekt kulturalny, inspirowany mistrzostwami Euro 2012 . Powstał z myślą o ludziach, którzy w trakcie imprezy nie będą mieli szans wejść na stadiony i usłyszeć gwizdka sędziego na żywo. Ich reprezentantami w projekcie This way będą podopieczni stowarzyszenia GPAS (Grupa Pedagogiki i Animacji Społecznej). W kwietniu i w maju Warszawa stanie się galerią sztuki ulicy. Do stolicy przyjadą uznani w Polsce i na świecie artyści street-artu, którzy w ramach projektu This way razem z dziećmi ze stowarzyszenia GPAS namalują na ścianach kamienic wielkoformatowe murale.

Odwiedzi nas także Michał Merczyński , jako Dyrektor Festiwalu Malta . W tym roku festiwal zaprasza na podróż do Azji - w ramach Idiomu Akcje Azjatyckie. Nad programem tej sekcji pracuje kurator, Stefan Kaegi , współzałożyciel słynnej grupy teatralnej Rimini Protokoll. My porozmawiamy jednak przede wszystkim o muzyce, która od lat kojarzy się z festiwalem, jedną z tegorocznych gwiazd jest wszak Faith No More!

Tradycyjnie przebiegniemy Polskę w telefonicznym skrócie , Agnieszka Obszańska zadzwoni do Opola , Elbląga i Bielska - Białej - tam wystawa kanadyjskiej fotografki Natalie Daoust- "Tokyo Hotel Story" (świetna), o której opowie Inez Baturo.

Z radością wpadniemy do Wrocławia na Port Literacki 2012- 17 Europejskie Spotkania Pisarzy , które wystartowały już wczoraj a potrwają do 22 kwietnia. Wielkie święto dla autorów i czytelników, opowie nam o nim Artur Burszta .

Cały czas szukamy Młodych Talentów!!!

/

Na deser Ania Dudzińska opowie o kolejnym Najciekawszym Budynku Świata :)

cały czas jestesmy także na FB


wiosenni : obszańska & szydłowska & nogaś