X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Maja Kleszcz gwiazdą gali Talentów Trójki

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2012 13:38
Maja Kleszcz dojrzewa jako artystka na naszych uszach... Poznaliśmy ją jako nastolatkę współtworzącą Kapelę ze Wsi Warszawa, znamy ją z dwóch płyt incarNations, a bywalcy Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu podziwiali ją na scenie. Obdarzona wyjątkowym głosem artystka wystąpi 26 czerwca w Trójce!
Audio
Maja Kleszcz
Maja KleszczFoto: mat. prasowe do płyty "Odeon"

Okazją do spotkania z Mają Kleszcz w Radiowym Domu Kultury była premiera jej drugiej płyty nagranej z zespołem incarNations. Ta pierwsza, "Radio Retro", stanowiła konsekwencję koncertu-spektaklu, który pokazywano podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Po latach pracy w Kapeli ze Wsi Warszawa duet Kleszcz i Krzak zmaterializowali swoje fascynacje muzyczne sięgające daleko w głąb bluesa, folku, gypsy swingu, reggae, soulu i jazzu. Album najnowszy, zatytułowany "Odeon" przynosi premierowe utwory autorstwa Wojtka Krzaka do tekstów Bogdana Loebla, a także nowe wersje piosenek takich, jak "Rebeka" z repertuaru Ewy Demarczyk czy "I Put a Spell On You" Screamin' Jay Hawkins'a. Muzyka incarNations jest poza czasem, poza jednoznaczną klasyfikacją.To propozycja odrębna, autorska, w której liczą się przepiękne piosenki.

- Nazywam spektakl "Radio Retro" koncertem założycielskim. Zespół zdobył na nim swoją tożsamość. Zrozumieliśmy, że najbardziej nas interesuje tworzenie spójnych opowieści, a nie hitów - mówiła Maja Kleszcz podczas naszej rozmowy. A tak odniosła się do warstwy literackiej nowego "Odeonu": - Jestem bardzo zadowolona i dumna z tych tekstów, które zostały napisane z myślą o mnie. Bardzo się cieszę, że pan Bogdan Loebl wniósł wiele świeżości na tę płytę - ocenia Maja.

Przyznaję, że współpraca incarNations z Bogdanem Loeblem bardzo mnie fascynuje. Teksty, które brzmią jak intymna wypowiedź artystki, napisał mężczyzna, znacznie starszy...

- To pytanie często się powtarza. Wojtek komponuje w domu tak zwaną "prefkę", wysyła ją panu Bogdanowi mailem, a pan Bogdan następnego dnia przesyła tekst, który, jak się okazuje, otwiera tę piosenkę na tysiąc sposobów, pokazuje nam jej głębię. I to jest fajne. Dla mnie to poezja, a nie teksty do odśpiewania. Autentycznie mnie wciągają i przez to interpretacja idzie za tekstem, szukam jakiś głębszych środków i być może z tego wynika ta integralność z tekstem. Nie ma między nami długich dyskusji, o czym powinna opowiadać konkretna piosenka (...). Dogadujemy się dobrze bez słów.

Maja Kleszcz będzie gwiazdą naszej gali "Talenty Trójki" we wtorek o godzinie 17.00.  Zanim wspólnie posłuchamy piosenek w jej wykonaniu, zapraszam do wysłuchania rozmowy z artystką!

Agnieszka Szydłowska