RDK: wakacje, festiwale, prezenty!

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2012 14:25
Wakacje rozpoczęte! Laba? Nie! Dla Instruktorów Radiowego Domu Kultury to zawsze okres wytężonej pracy. Podróżujemy po Polsce, relacjonujemy najważniejsze wydarzenia, w tym największe festiwale. To wydanie to swoista "odprawa".
Trójkowa ekipa na Opener Festival
Trójkowa ekipa na Open'er FestivalFoto: Fot. www.marcin-zawadzki.com

We wtorek wyruszamy do Gdyni! Tegoroczny Open’er – pełen muzyki i sztuki – to wyzwanie. Jak to wszystko ogarnąć, jak opowiedzieć? Poza koncertami zajrzymy do muzeum, będziemy oglądać spektakle i filmy. A także – w naszym studiu – otworzymy bibliotekę (to wspólny projekt Trójki, Instytutu Książki i festiwalu: "Biblioteka – weź książkę!").

O to, czy wszystko na miejscu jest już gotowe, zapytamy Mikołaja Ziółkowskiego. I rozdamy karnety, bo wciąż ktoś ma szansę do nas dołączyć! 

(Pierwsza audycja z Gdyni już 3 lipca. Zapraszamy na "Program Alternatywny" ze Skweru Kościuszki – sprzed "Daru Pomorza" – od 19:00).

Po Open’erze czeka nas wyprawa do Wrocławia. Program tegorocznych Nowych Horyzontów – jak zawsze – jest imponujący! A takiej propozycji nie mieliśmy jeszcze nigdy: rozdamy dwuosobowy karnet na wszystkie wydarzenia! Ale trzeba będzie słuchać tego wydania RDK naprawdę uważnie.

(Po Open’erze na naszej stronie pojawi się przewodnik po NH 2012. Podpowiemy, co zobaczyć i czego posłuchać).

Odwiedzi nas Anna Reichel. Zaprosimy na Maltę! Opowiemy o tym, co – poza spektaklami – można będzie robić na festiwalu. Aha, będzie dwuosobowy bilet na Faith No More do wzięcia. 

Agnieszka Obszańska chwyci za słuchawkę i sprawdzi, co i gdzie się dzieje. Opowie o tym "W telefonicznym skrócie". Zabierze nas też do Muzeum w Gliwicach, gdzie do zobaczenia jest „Zapis socjologiczny 1978-1990” Zofii Rydet, znakomitej polskiej fotografki. Z kolei w krakowskim Międzynarodowym Centrum Kultury Agnieszka znalazła inną ciekawą wystawę: "NRD. Opowieści z kraju, którego już nie ma".

Jan Niebudek będzie polecał "Morowe panny"! To kampania promująca współczesną kobiecość, jak mówią organizatorzy z Muzeum Powstania Warszawskiego. Opowie o niej Dorota Serwa. Zajrzymy także do warszawskiej Królikarni, gdzie do zobaczenia są… "Myszy i szczury". A w Rzeszowie sprawdzimy, jak sobie radzi tegoroczny Europejski Stadion Kultury.

Nie zapominamy o "Najciekawszych budynkach świata"! Tym razem Anna Dudzińska z Radia Katowice zabierze nas do… Włoch (tuż przed wielkim finałem Euro 2012). Aha, to wcale nie będzie budynek, a… kamieniołom!

Muzycznie w tym tygodniu tylko po polsku! To będą artyści, którzy wystąpili lub/i wystąpią na Open’erze.

 

Do usłyszenia w sobotę, w samo południe!

obszańska&niebudek&nogaś

 

Nasz FB działa non stop!

rdk@polskieradio.pl

Czytaj także

Teatr Warlikowskiego i biblioteka na Open'erze

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2012 11:00
Trójmiejskie święto muzyki konsekwentnie rozszerza horyzonty. Tym razem w "Radiowym Domu Kultury" zaprosiliśmy do Gdyni na dwa spektakle warszawskiego Nowego Teatru oraz na spotkania festiwalowego Dyskusyjnego Klubu Książki.
rozwiń zwiń