Open'er: najlepsza kultura na świecie

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2012 08:00
- Mam takie poczucie, że w tym roku festiwal będzie szczególnie fascynujący - opowiada dyrektor Open'era Mikołaj Ziółkowski - Kiedy spojrzałem na to, co się wydarzy i liczbę niezwykłych wykonawców na siedmiu scenach, przeżyłem taki moment ekscytacji. Tu naprawdę będzie można spotykać się z najlepszymi wydarzeniami kulturalnymi na świecie!
Audio
  • O sztuce, filmie, teatrze i muzyce na Festiwalu Open'er Mikołaj Ziółkowski

We wtorek ziemia w Gdyni zadrży od wibrowania głośników! Tegoroczny Open’er – pełen muzyki i sztuki – to wyzwanie. Jak to wszystko ogarnąć, jak opowiedzieć? O to, czy wszystko na miejscu jest już gotowe, pytaliśmy w Trójce Mikołaja Ziółkowskiego. W tym czasie na płycie lotniska Kosakowo, blisko głównej sceny, Maurycy Gomulnicki stawiał swoją instalację.
- Totemem, który zaprojektował Maurycy rozpoczynamy nasz nowy projekt - rokrocznie będziemy zapraszać artystów, którzy dla festiwalu tworzyć będą specjalny projekt - mówi Ziółkowski w "Radiowym Domu Kultury".
Na festiwalu Muzeum Sztuki Nowoczesnej wyświetli najciekawsze fuzje muzyki i sztuki wideo, Planete Doc Film Festival pokaże społecznie zaangażowane dokumenty, a Nowy Teatr wraca z kultowym (sześciogodzinnym!) przedstawieniem "Anioły w Ameryce".
Ale Open'er to przede wszystkim - koncerty, koncerty, koncerty ... Przykładowo, czwartkowy line-up: Kapela ze Wsi Warszawa, Bon Iver i Justice, a wieczorem... Krzysztof Penderecki i być może sam Johnny Greenwood z Radiohead.

"Radiowy Dom Kultury" na antenie Trójki w każdą sobotę tuż po 12.
usc

Czytaj także

Teatr Warlikowskiego i biblioteka na Open'erze

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2012 11:00
Trójmiejskie święto muzyki konsekwentnie rozszerza horyzonty. Tym razem w "Radiowym Domu Kultury" zaprosiliśmy do Gdyni na dwa spektakle warszawskiego Nowego Teatru oraz na spotkania festiwalowego Dyskusyjnego Klubu Książki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Czarna płyta" Brygady Kryzys na Open'erze!

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2012 20:29
Tę rewelację oraz nazwy kilkunastu innych polskich i zagranicznych artystów, którzy wystąpią w Gdyni zdradził Mikołaj Ziółkowski podczas ostatnich muzycznych - przed festiwalem - Trójkowych ogłoszeń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

The Cardigans już dziś na Open'erze

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2012 09:00
Dokładnie w dwudziestą rocznicę powstania, grupa dowodzona przez charyzmatyczną Ninę Persson zagra po raz pierwszy w Polsce na żywo!
rozwiń zwiń