Filmowy schron Open'era

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2012 15:29
- W naszym namiocie, na wygodnych krzesłach i pufach mieści się około 400 osób, które w przerwach między koncertami przychodzą oglądać filmy - mówi Artur Liebhart, koordynator Alter Kina.
Audio
  • O Alter Kinie rozmawiają Agnieszka Obszańska i Artur Liebhart
Openerowa publiczność przed Alter Kinem
Open'erowa publiczność przed Alter Kinem Foto: fot. Alter Art/opener.pl

- Program filmowy tegorocznego Open'era wypełniają dokumenty z Festiwalu Planet + Doc. Mamy tu m.in. "Ambasadora", film "Chwała dziwkom", "Wszystko płynie", jest też kafejka - zachęca  Artur Liebhart

Gość Agnieszki Obszańskiej podkreśla, że filmy trafiają w gusta muzycznej publiczności, a także miłośników kina. - Można przyjść na film muzyczny, na bardzo dobry film, który ma świtną ścieżkę muzyczną, albo po prostu na bardzo dobry film. Alter Kino gra, korzystając z doskonałego nagłośnienia, to pyszna zupa dźwięków, w której się wszyscy kąpiemy - dodaje z radością.

 

Wszystkie Trójkowe rozmowy i informacje z Open'er Festival znajdziesz TU>>

 

Festiwal PLANETE+ DOC - jeden z najważniejszych festiwali filmów dokumentalnych w Europie - kształtuje opinie i inspiruje do głębszej refleksji nad kondycją świata. To pierwszy festiwal w Polsce, który wprowadził konkurs dla pełnometrażowego filmu dokumentalnego. Jest również jedynym w Polsce festiwalem, który organizuje konkurs dla filmów o tematyce ekologicznej (Nagroda Green Warsaw Award) i przyznaje swoją nagrodę filmową Amnesty International dla najlepszego filmu mówiącego o prawach człowieka. 

Czytaj także

Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Nowy Teatr na Open'erze

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2012 15:00
Kolejne informacje dotyczące Projektu Sztuka 2012 przedstawił Mikołaj Ziółkowski na antenie radiowej Trójki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Planete+ Doc Festival - dokument siłą zwykłych ludzi

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2012 20:34
To filmy z najdalszych i często najtrudniejszych miejsc na świecie. Trudno wybrać wątek przewodni z ogromnego programu festiwalu, ale sporo jest dokumentów o przemianach społecznych, o Arabskiej Wiośnie Ludów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teatr Warlikowskiego i biblioteka na Open'erze

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2012 11:00
Trójmiejskie święto muzyki konsekwentnie rozszerza horyzonty. Tym razem w "Radiowym Domu Kultury" zaprosiliśmy do Gdyni na dwa spektakle warszawskiego Nowego Teatru oraz na spotkania festiwalowego Dyskusyjnego Klubu Książki.
rozwiń zwiń