X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

RDK "nowohoryzontowo" i "na słuchawki"!

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2012 11:05
Dwa wrocławskie spotkania przed nami. Jesteśmy na największym festiwalu filmowym w Polsce, ale czasem wychodzimy z kina. I o tym, co poza obrazami z całego świata, można zobaczyć na Nowych Horyzontach 2012, opowiemy.
RDK nowohoryzontowo i na słuchawki
Foto: Fot.: mat. organizatora

Organizatorzy i uczestnicy festiwalu zastanawiają się nad tym nie czy, ale kiedy przymiotnik "nowohoryzontowy” trafi do słownika języka polskiego. Co oznacza? Joanna Łapińska, dyrektor artystyczna festiwalu, mówiła na antenie Trójki: - Mówimy o kinie odważnym, odkrywającym, szukającym nowych dróg, jeśli chodzi o formę i język kina, ale też o kinie szalenie emocjonalnym, które nie pozwala o sobie zapomnieć. Nam nie chodzi o filmy, które zachwycą wszystkich. Nam chodzi o takie, które nawet jeśli podzielą, to zrobią to w taki sposób, że dyskusje będą szalenie pogłębiające wszystko, o czym myślimy.
W tym wydaniu RDK o kinie będzie jednak niewiele. Skupimy się na scenie artystycznej NH: "The Happy End" . Zajrzymy do wrocławskiej BWA, gdzie pozywany jest "Urwany film. Momenty kinematograficzne w sztuce polskiej" (kuratorem jest Łukasz Gorczyca z warszawskiego Rastra), a także "Serenghetti" – projekcja wideo Carlosa Reygadasa (bohatera jednej z festiwalowych retrospektyw). Katarzyna Roj opowie o grze miejskiej, której tematem jest widmowość Breslau. Po wystawie "Zmienne-Stałe-Błądzące. AC/DC/IT" we Wrocławiu oprowadzi nas kurator, Paweł Janicki.

/

W naszym festiwalowym studiu w Teatrze Lalek pojawią się goście. Grzegorz Kurek opowie o… "Wojnie światów”, słuchowisku, które na Nowych Horyzontach zaprezentowane zostanie w czwartkowy wieczór… Co się wydarzy? Skąd pomysł? I jakie role odegrają dziennikarze Trójki? Odwiedzi nas także Igor Boxx , który we wtorek wystąpi w Klubie Festiwalowym z Balladami i Romansami.
Odbędziemy tradycyjną podróż po Polsce, "w telefonicznym skrócie” . Będziemy w Katowicach, Olsztynie i Jeleniej Górze. Na wschód wybierzemy się, by zapowiedzieć tegoroczny "O-Twórz Lublin" (pod naszym patronatem), opowiemy także o "LeCorbusYear" .
Będą także bilety – na kolejne koncerty w Arsenale. Rozdamy, między innymi, zaproszenia na piątkowy koncert Peaches!
A w trzeciej godzinie – powracające Silent RDK! Posłuchamy m.in.  To będzie "muzyka na słuchawki", której warto uważnie posłuchać, bo najprawdopodobniej – przy okazji – rozdamy bilety na "nowohoryzontowe" seanse. Przypominamy o naszym przewodniku .
Do usłyszenia w samo południe!
obszańska (Warszawa, cały kraj), niebudek & nogaś (Wrocław)
Działa nasz Facebook, polecamy !
rdk@polskieradio.pl