W samochodzie z Hot Chip

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2012 11:42
W samochodzie nakręcono mnóstwo teledysków. Ale wywiad radiowy w aucie? To zdarzyło się Alexisowi i Owenowi z Hot Chip po raz pierwszy... Ale w Katowicach dzieją się rzeczy niezwykłe. Posłuchajcie wywiadu Agnieszki Szydłowskiej i Michała Nogasia z mistrzami współczesnego synth popu.
Audio
  • Najciekawszy, najzabawniejszy i najbardziej nieprzewidywalny wywiad radiowy, czyli z Hot Chip w samochodzie
  • Hot Chip: nasze piosenki na żywo zawsze brzmią inaczej
  • Hot Chip: historia kilku piosenek
  • Gang Gang Dance: był czas, że w Nowym Jorku każdy chciał być w zespole
  • Muzycy Loco Star: Singiel "Artifiction" to nie jest to numer, który mówi o całej płycie
  • Hot Chip: Piosenka napisana w łazience
Hot Chip i instruktorzy RDK
Hot Chip i instruktorzy RDKFoto: fot. Polskie Radio

Długo nie zapomnimy  festiwalu Tauron Nowa Muzyka. Na początek świetny występ klubowy Chilly Gonzalesa i Orkiestry Kameralnej Aukso, który ożywił tętniący kilkoma scenami muzyczny organizm. Każdy z nas pozbierał własne wrażenia koncertowe. Jak nazwać przygodę z Hot Chip? Trudno o odpowiednie słowo! "Wywiad w samochodzie" oddaje tyle co nic... Było to nasze pierwsze spotkanie z chłopakami. Potwierdziły się wszelkie przypuszczenia - są inteligentni, złośliwi, bardzo zabawni, a do tego świetnie opowiadają! O najgorszych koncertach, zaręczynach, koszach kwiatów, pracy nad teledyskami takimi jak "I feel better" (ileż razy płakaliśmy ze śmiechu oglądając ten klip) czy "Night & Day" czy po prostu o sobie i muzyce. Opowiedzieli także o kilku piosenkach, których (z ich komentarzem) koniecznie musicie posłuchać!

Odwiedziła nas także Ania Dudzińska, dziennikarka i miłośniczka Śląska. Brała udział w powstaniu "Przewodnika po Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego", kilka takich przewodników mamy dla naszych słuchaczy! Spotkaliśmy się także z Przemkiem Sołtysikiem w związku z festiwalem filmowym Ars Independent, który już 21 września rozpocznie się w Katowicach. Adrian Chorębała zaprosił do Ronda Sztuki, opowiadaliśmy o działaniach Fundacji Brama Cukermana, między innymi o projekcie Opowieści Nieobecnych. Zaprosiliśmy na wystawę prac Jaśminy Wójcik oraz przypomnieliśmy o nadchodzącej 9. edycji festiwalu Warszawa Singera.

Niezastąpiona Agnieszka Obszańska przebiegła nasz kraj w telefonicznym skrócie!

do usłyszenia!

obszańska&szydłowska&nogaś 

jesteśmy na Facebook'u!

Czytaj także

King Krule: pierwszy raz zagrałem na bis!

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2012 01:05
Na jego debiutancką płytę czeka muzyczny świat. Genialny 18-latek swoim występem w Katowicach zamknął festiwal Tauron Nowa Muzyka 2012.
rozwiń zwiń