X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Powrót kultowej biblii reggae!

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2012 15:59
- "Reggae Rastafari" Sławomira Gołaszewskiego jest elementarzem reggae, wprowadzeniem typowo naukowym, ale też bajkowym, do tego gatunku muzyki. Łączy w sobie język filozoficznego traktatu i poezji - mówił Sławomir Pakos o nowej edycji tej wydanej przed 20 laty książki.
Audio
Sławomir Gołaszewski
Sławomir Gołaszewski Foto: mat. prasowe, fot.: Mr. Makowski

"Reggae Rastafari" to jedno z najważniejszych polskich wydawnictw poświęconych temu gatunkowi muzyki. Jego twórca - Sławomir Gołaszewski - nazywany jest jednym z ojców polskiego reggae. Ten filozof, poeta, kompozytor, muzyk, dziennikarz i propagator kultury alternatywnej w Polsce prowadził w Polskim Radiu program "Pieśni wędrowców", traktujący o reggae i rastafarianiźmie.  Pracował w Instytucie Aktora - Teatrze Laboratorium we Wrocławiu, Drugim Studio Wrocławskim i w Centrum Animacji Kultury w Warszawie. W latach 80. i na początku lat 90. jego nazwisko znali wszyscy, którzy choć trochę interesowali się muzyką rodem z Jamajki. Tworzył i współtworzył zespoły Izrael, Kultura, Armia, Asunta, Maxidub. 

/

Sławomir Pakos, który wydał nową edycję "Reggae Rastafari", tłumaczył, że wznowienie było konieczne, bo pierwotna wersja... rozpadła się. - Ona była wydrukowana taką techniką w roku 1990, że wszystkim się zniszczyła. Wiele osób prosiło Sławka, żeby ją wydać na nowo - mówił gość "Radiowego Domu Kultury".

Jednak obecnie nie tylko oprawa wydawnictwa została zmieniona. Książka została uzupełniona o drugą, niepublikowaną wcześniej część zatytułowaną "Dapspolski Regementarz” oraz zbiór wybranych felietonów autora z prasy. Dodatkowo do książki dołączony będzie audiobook – płyta cd zawierająca cztery czytane części, każda po 40 minut nawiązujące do stylistyki audycji radiowych Sławomira Gołaszewskiego prezentowanych w Polskim Radio 25 lat temu. Autor czyta w nich wybrane fragmenty książki na podkładzie muzyki. W podkładach m.in. Izrael, Habakuk, Tomasz Lipinski, Kapela Ze Wsi Warszawa, Kultura, Dubska, Armia, Władysław Komendarek i wielu innych.

Zapraszamy do słuchania "Radiowego Domu Kultury" w soboty od 13.00 do 15.00.

(pg/mat. promocyjne)

Czytaj także

Sławomir Gołaszewski

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2009 11:39
"Trzeba mieć defekt żeby słuchać punk rocka" - nestor polskiego reggae był gościem audycji "Rock przeciwko Systemowi".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kultowa reggae - książka nareszcie w oficjalnym obiegu

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2012 10:00
Po ponad 20 latach od powstania, swoją premierę będzie miało jedno z najważniejszych polskich wydawnictw poświęconych muzyce reggae. O odświeżonej i wzbogaconej o dźwięki publikacji "Reggae Rastafari" opowiedział w Czwórce jej autor, Sławek Gołaszewski.
rozwiń zwiń