"Imagine" wzbudza wielkie emocje

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2012 15:51
- Film był trudny technicznie, ale za to bardzo wdzięczny. W zamian za jakiś wysiłek dostaje się z powrotem piękne rzeczy - mówi Andrzej Jakimowski o najnowszym filmie "Imagine". Obraz otworzył 28. Warszawski Festiwal Filmowy.
Audio
  • Andrzej Jakimowski: nie mamy jeszcze polskiego tytułu
Kadr z Imagine Andrzeja Jakimowskiego - filmu otwierającego 28. Warszawski Festiwal Filmowy
Kadr z "Imagine" Andrzeja Jakimowskiego - filmu otwierającego 28. Warszawski Festiwal FilmowyFoto: Fot. materiały promocyjne

Po "Zmruż oczy" i "Sztuczkach" Andrzej Jakimowski powraca tym razem koprodukcją międzynarodową. Bohaterem "Imagine" jest niewidomy Ian - charyzmatyczny instruktor renomowanej kliniki okulistycznej w Lizbonie. Tam poznaje zamkniętą w sobie Ewę i na własną odpowiedzialność wyprowadza pacjentkę z kliniki. - Zupełnie z marszu film wpuściliśmy na festiwal. Tytuł jest oryginalny, taki pojawia się teraz w innych krajach - mówi Andrzej Jakimowski.

Zapraszamy do słuchania relacji i audycji specjalnych z festiwalu na antenie Trójki

Reżyser w rozmowie z Ryszardem Jaźwińskim przyznaje, że praca nad "Imagine" to mogło być karkołomne przedsięwzięcie, ponieważ trudno opowiedzieć o ludziach niewidomych w taki sposób, by widzowie zaczęli odczuwać świat jak bohaterowie filmu, ale temat był na tyle fascynujący i dla reżysera i dla całej filmowej ekipy, że wszyscy podjęli się tego zadania z entuzjazmem.

- Zaprosiłem aktorów zagranicznych. Rola była bardzo trudna. Rzuciłem się na bardzo ambitny pomysł bez rezygnacji z marzeń. I Edward Hogg, którego obejrzałem wcześniej w "White Lightnin'"  tak bardzo mnie urzekł, że chciałem, żeby właśnie on to zagrał. Podobnie było z Alexandrą Marią Larą i tak się złożyło, że obydwoje polubili scenariusz - ocenia Andrzej Jakimowski.Polska premiera filmu planowana jest na przyszły rok.

Czytaj także

Jakimowski robi kolejny film

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2011 09:04
Reżyser filmów "Sztuczki" i "Zmruż oczy" w maju rozpocznie zdjęcia do kolejnego obrazu. Tym razem zaprosi nas do świata niewidomych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Imagine" podbija świat i otwiera WFF

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2012 15:29
Organizatorzy Warszawskiego Festiwalu Filmowego jak zwykle zadbali o to, żeby pokazać kinomanom najlepsze filmy europejskie. W tym roku wyświetlą aż 200 filmów, w wielu przypadkach to jedyna okazja, żeby je zobaczyć.
rozwiń zwiń