X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Obława na Ballady i Romanse

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2012 08:26
Dziś mija dokładnie rok od koncertu Ballad i Romansów na Alternatywnej Scenie Trójki... Z tej okazji dziewczyny będą czuwały nad przebiegiem naszego programu! Poza tym przypomnimy postać Jana Dormana, odwiedzimy Lublin, Olsztyn, Tarnów, Białystok, Cieszyn i Warszawę. Także za sprawą Warszawskiego Festiwalu Filmowego!
http:fikcja.pl
http://fikcja.pl/Foto: aut. Tomek Gola

Przekornie - zaczynamy od zaproszenia do kina! Na ekranach świetny film Marcina Krzyształowicza "Obława"! Widziałam go już dwa razy i mogłabym trzeci! Akcja filmu rozgrywa się podczas drugiej wojny światowej, jednak wojna jest tu przede wszystkim stanem, ekstremalnym wyzwaniem, w którym ludzie ujawniają całą złożoność swojej natury. Nie ma tu postaci jednoznacznych, nie ma pomnikowych, niezłomnych bohaterów. Każdy w tym filmie (stopniowo) ujawnia przed nami to, co ukryte przy pierwszym poznaniu.

Aktorzy zaproszeni przez reżysera do współpracy jednogłośnie zachwycają się precyzją scenariusza, film opowiadany z wykorzystaniem inwersji czasowej wciąga niczym thriller! Kolejna poruszająca rola Marcina Dorocińskiego jako kaprala Wydry, Maciej Stuhr, który rolą Kondolewicza rozstaje się z "chłopcem" a portretuje mężczyznę (przyznał na konferencji prasowej, że od lat czekał właśnie na taką szansę, po zagraniu 40 razy "chłopca" w rozmaitych wariantach). Do tego świetny występ Weroniki Rosati. Ten film jest jak kryształ! Ten film traktuje widza jako partnera - nie ma podpowiedzi ze strony ilustrującej muzyki, nie jest łatwo. Ale naprawdę warto go obejrzeć i porozmawiać o tym, co się widziało. Można z nami :)

Bohaterkami tego wydania "Radiowego Domu Kultury" będą Barbara i Zuzanna Wrońskie czyli Ballady i Romanse. Nagrania z ich koncertowej płyty "Zapomnij live 2011" będą główną muzyczną atrakcją programu! Koncert odbył się rok temu - 20 października.

Wideo z koncertu można oglądać na naszej stronie >>>

Rok później pojawia się reedycja albumu "Zapomnij" wzbogacona o płytę koncertową, z - uwaga!- jednym nowym nagraniem! W "Tak mało" do dziewczyn dołączył gość specjalny - Artur Rojek!

Przez Polskę biegniemy w telefonicznym skrócie, z Agnieszką Obszańską. A biegniemy przez Lublin, Olsztyn i Tarnów.

Odwiedzą nas Justyna Sobczyk i Justyna Lipko- Konieczna. Opowiemy o projekcie realizowanym przez Instytut Teatralny. Bohaterem jest Jan Dorman - pedagog, założyciel i wieloletni dyrektor Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie. Na podstawie jego dawnych realizacji teatralnych powstało przedstawienie "Teatralny Plac Zabaw Jana Dormana". To przedstawienie, które jest żywiołową zabawą, a jednocześnie lekcją teatralnej umowności, polecam serdecznie - widzieliśmy, doświadczyliśmy! Jeżeli jakaś szkoła chciałaby gościć u siebie ten spektakl - proszę koniecznie napisać na adres: jczarnota@instytut-teatralny.pl

W imieniu i głosem Tomka Goli zapraszamy na wystawę zdjęć M-41 Portret Serca Azji. Tomek fotografuje od ponad 10 lat, publikował wszędzie :) "Wystawa to portret ludzi, społeczeństw, kultur, zwyczajów rozproszonych wokół drogi przecinającej cztery kraje Serca Azji. Cykl nie ma uwydatniać różnic, granic, odwiecznych konfliktów. To raczej poszukiwanie wspólnego mianownika dla tego rozczłonkowanego tygla Azji." Zainteresowanych zapraszamy w Warszawie na ulicę Czerską 8/10, do siedziby Agory. Wernisaż 30.10!

W Białymstoku już po raz 10 Filmowe Podlasie Atakuje! Dokładnie 20 października wielkie i jubileuszowe święto filmu! FPA! to jedno z najbardziej rozpoznawalnych działań Białostockiego Ośrodka Kultury oraz jedna z najbardziej znanych niezależnych akcji kulturalnych służących promocji niezależnego kina - do tej pory pokazy FPA! odbyły się w ponad 80 miastach całej Polski, a także poza jej granicami (m.in. Meksyk, USA, Gruzja, Białoruś, Ukraina, Łotwa, Republika Czeska, Niemcy).

Patrzymy także na Cieszyn, zaglądając do Galerii Szarej! Z radością i smutkiem jednocześnie. Bo Galeria ma za sobą 10 lat udanej działalności, które podsumowuje wystawą, a sama znika, przestaje istnieć... Choć mamy WIELKĄ nadzieję, że to nie może tak po prostu się skończyć, że coś MUSI SIĘ STAĆ i odmienić te fatalne zapowiedzi!!!

Na zakończenie ps. do audycji z zeszłego tygodnia! Dołączamy się do akcji Nie bądź dźwiękoszczelny! Organizatorzy piszą: "Czy wyobrażasz sobie świat bez muzyki? Bo my nie. Dlatego stworzyliśmy akcję >>Nie bądź dźwiękoszczelny! Wspierajmy żywą muzykę<< Ponad czterdziestu artystów zabrało głos w sprawie koncertowego grania, a lista stale się powiększa. Kierujemy akcję do muzyków, publiczności i wszystkich tych, którzy lubią muzykę i tych, którzy jeszcze nie wiedzą, że lubią". My - Radiowy Domu Kultury - uwielbiamy koncerty!

do zobaczenia na FB! i do usłyszenia w sobotę tuż po 13!

szydłowska&obszańska (pan Nogaś nadal wypoczywa)

Czytaj także

RDK: książka, muzyka i filmy!

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2012 13:03
Niezależna scena radziecka i rosyjska, wielkie święto designu w Łodzi, Warszawski Festiwal Filmowy, scenografia w Katowicach, fotografia w Białymstoku, wiejski street art i Miron Białoszewski wykonujący Mickiewicza!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wszystkie tajemnice rosyjskiego undergroundu

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2012 17:50
"Oczami radzieckiej zabawki" to antologia radzieckiej i rosyjskiej sceny niezależnej, od początków punk rocka i nowej fali po współczesne czasy. Napisana z pasją, napisana z ciekawej perspektywy. Interesująca, wciągająca jak powieść ukazała się z Trójkowym Znakiem Jakości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lao Che szuka Boga

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2012 21:55
- Atmosfera płyty jest taka: coś się ma wydarzyć, z tą niewiadomą związany jest niepokój i lęk, a wtedy odwołujemy się do istoty wyższej, której istnienie jest pewne, i czekamy na odpowiedź - o najnowszej płycie opowiadają Spięty i Denat.
rozwiń zwiń