X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Oto nominowani do tytułu KULTURYSTA ROKU 2012!

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2012 14:50
Kulturysta Roku to honorowy tytuł przyznawany przez dziennikarzy Trójki. Jeżdżąc po Polsce, spotykamy wielu fantastycznych ludzi, których zaangażowanie w kulturę jest godne podziwu!
Audio
aut. Jarema Drogowski
aut. Jarema DrogowskiFoto: aut. Jarema Drogowski

Już od 8 lat organizujemy Plebiscyt na najważniejsze książki, płyty i wydarzenia mijającego roku. Jego kolejna odsłona ruszy za tydzień, a zwycięzców w trzech kategoriach wyłonią słuchacze Trójki.

Dwa lata temu my – Instruktorzy RDK – dojrzeliśmy do przyznawania nagród osobom, których zasługi dla kultury są - naszym zdaniem- niepodważalne. Tak właśnie zrodził się Kulturysta Roku.

Kto dołączy do Cecylii Malik i Honzy Zamojskiego, laureatów z poprzednich lat? Tego dowiemy się 29 grudnia, w ostatnim tegorocznym wydaniu RDK.

Dla nas już teraz jedno jest jasne – nominowani są zwycięzcami, każdy z nich robi rzeczy ważne i potrzebne. Walczą o kulturę i dostęp do niej! Gratulujemy serdecznie, także sobie, że mogliśmy ich poznać!

Agnieszka Obszańska, Agnieszka Szydłowska, Michał Nogaś

 

***

 

Oto nominowani do tytułu KULTURYSTA ROKU 2012:

 

PRZEMEK DĘBOWSKI

/

"za wyjątkowy talent, dzięki któremu od lat udowadnia, że książki – jako przedmioty – mogą być dziełami sztuki – nie tylko użytkowej"

Ma 33 lata, mieszka w Krakowie, projektuje książki – ich okładki i wnętrza.

Strona internetowa nominowanego: www.przemekdebowski.com

 

 

KAROLINA i PIOTR JAKOWEŃKO

/

"za sekwencję zdarzeń – od zachwytu nad dawnym żydowskim Domem Modlitwy Cukermanów w Będzinie, przez jego stopniowe odnawianie aż do stworzenia Fundacji, która działa, by ocalić pamięć o Żydach ze Śląska i Zagłębia"

Są małżeństwem, oboje w tym samym wieku – 32 lata, mieszkają w Bytomiu, zajmują się ochroną i popularyzacją dziedzictwa żydowskiego.

Strona internetowa nominowanych: www.bramacukermana.com

 

JAN BERNAD

/

"za to, że od lat nie ustaje w mówieniu o znaczeniu muzyki i śpiewu tradycyjnego, za wszystkie działania edukacyjne, mające na celu ukazywanie piękna kołysanek i pieśni i za to, że przypomniał – nie tylko mieszkańcom Lublina – kim był John Cage"

Ma 57 lat, mieszka w Lublinie, stara się spotykać tradycję z nowoczesnością, awangardą, stworzył festiwal muzyczny "Kody".

Strona internetowa nominowanego: www.rozdroza.com

 

DANIEL RYCHARSKI

/

"za akcje wiejskie, będące dowodem na to, że sztuka współczesna to nie tylko wielkomiejski luksus, za bezpretensjonalność, za działania z mieszkańcami i dla mieszkańców i za mobilną kapliczkę, będącą galerią sztuki współczesnej”

Ma 26 lat, mieszka w Krakowie i Kurówku, zajmuje się działaniami artystycznymi w przestrzeni wsi.

O nominowanym w sieci: http://vimeo.com/36655972

 

JULITA WÓJCIK

/

"za to, że nieustająco i z pasją realizuje swoje przedsięwzięcia, tworzy sztukę, wykorzystując w tym celu najzwyklejsze czynności życiowe, za optymizm w działaniu i nieustającą wolę walki o miejsce – nie tylko dla siebie i swoich prac – w przestrzeni publicznej, za ‘Bogactwo’ w Katowicach i ‘Tęczę’ w Warszawie"

Ma 41 lat, mieszka w Gdańsku, jest artystką niezłomną, nieustannie szuka dla siebie miejsca w przestrzeni publicznej.

O nominowanej w sieci: http://www.culture.pl/baza-sztuki-pelna-tresc/-/eo_event_asset_publisher/eAN5/content/julita-wojcik

Czytaj także

RDK: śpiew, pomoc, wzruszenia

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2012 15:00
Między Zabrzem a Warszawą. Między Chórem Dziennikarzy a Stanisławą Celińską, pięknie śpiewającą o stolicy… I gdzieś jeszcze piosenki od Kostka Usenki!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czas na KULTURYSTĘ ROKU 2012

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2012 10:50
W tym wydaniu "Radiowego Domu Kultury" w Trójce – nominujemy! Kto dołączy do Cecylii Malik i Honzy Zamojskiego, nagrodzonych w poprzednich latach?
rozwiń zwiń