X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

RDK na Święta!

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2012 12:28
Nagradzana na wielu konkursach fotograficznych Renata Dąbrowska wpadła pewnego dnia (podobno pod prysznicem) na pomysł, by odnaleźć i sportretować kobiety, które nazywają się tak samo jak ona...
Audio
fragment muralu Stocznia Iwony Zając
fragment muralu "Stocznia" Iwony ZającFoto: aut. Magda Małyjasiak

Święta kojarzą nam się ze spotkaniami. Takie właśnie było to wydanie - spotkaliśmy trzy fascynujące osoby - każda opowiedziała nam o sobie i swoim zaangażowaniu w sztukę.

Pisze o swoim pomyśle: "pomysł na pozór prosty, był niesłychanie trudny do zrealizowania, wymagający długich poszukiwań, dobrej logistyki, tysięcy telefonów, maili, rozmów, nerwów i łez, sporego samozaparcia, siły perswazji, licznych podróży (ponad 25 tysięcy przejechanych kilometrów) i dużych nakładów finansowych, oczywiście też czasu. Pewnie dlatego realizacja projektu przyniosła mi wiele satysfakcji. Odnalazłam i sportretowałam 100 Renat Dąbrowskich. Różnorodność osobowości, charakterów, wyglądów i ich światów sprawiły jak bardzo niesamowite były te spotkania, które wiele mnie nauczyły i na zawsze zapadły mi w pamięci. Renaty Dąbrowskie są wspólnym mianownikiem – takie samo imię i nazwisko głównym tematem moich fotografii, ale wyłania się przy tym prawdziwy przegląd kobiecej społeczności polskiej i kawałek Polski, bardzo zróżnicowany, ale piękny. Dziś z ogromną radością i satysfakcją pragnę zaprezentować mój pierwszy album <Ja, Renata Dąbrowska – 100 portretów >". Spodobał nam się pomysł taki - a gdyby usiąść przy wigilijnym stole w towarzystwie wszystkich [tu wpisać własne imię i nazwisko]? Część zdjęć można zobaczyć w naszej galerii. Z Renatą rozmawiał Michał Nogaś.

Janusz Olejniczak - wybitny pianista, pedagog i aktor. Rozpoznawany na świecie i ceniony głównie jako wirtuozerski interpretator muzyki Fryderyka Chopina. W 1970, jako najmłodszy uczestnik, został laureatem Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W 1972 został laureatem Konkursu Pianistycznego Alfredo Caselli w Neapolu. Trudno policzyć wydane płyty, zagrane koncerty... Publiczność ceni go nie tylko za wirtuozerię ale także za cudowne połączenie wrażliwości muzycznej z wyobraźnią i ...poczuciem humoru! Dzięki temu spotkaniu nie tylko mamy szansę na poznanie ciekawego człowieka ale także po raz pierwszy słuchaliśmy w Radiowym Domu Kultury utworów Ravela, Prokofiewa i Szostakowicza z płyty "Koncerty".

Z Iwoną Zając połączył nas mur... Poznaliśmy Iwonę kilka lat temu odwiedzając Stocznię Gdańską, która tętniła w tamtym czasie życiem artystycznym. Kolonia Artystów pączkowała na terenie upadającego zakładu. Na stoczniowym murze Iwona stworzyła mural... Na początku grudnia dostaliśmy od Iwony list, który zaczynał się akapitem: "Kochani, w połowie grudnia, po 8 latach istnienia, mur z moim muralem "Stocznia" zostanie zburzony. Jestem w trakcie zamalowywania go. To moje bardzo prywatne żegnanie się z murem. Używam do tego wszystkich  swoich farb, które zostały mi z lat kiedy malowałam na murach. Przelałam je wszystkie do jednego wiadra i urobiłam na jednolity kolor. To  przypadek, że  wyszedł prawie czarny choć czasem myślę , że nie ma przypadków." Jak widać, także w życiu prac artystycznych następują etapy, są narodziny, bywa, że pojawia się śmierć...Wspomnienia ludzi, czasów, które odeszły są częścią świątecznych spotkań. Z Iwoną rozmawiała Agnieszka Obszańska!

Tradycyjnie przebiegliśmy przez Polskę w telefonicznym skrócie, oraz poznaliśmy jeszcze jeden w tym roku Najciekawszy Budynek Świata!

Przypominamy o naszym PLEBISCYCIE 2012!!!! Głosujemy TU

Życzymy wszystkim wielu wzruszających i ważnych spotkań w nadchodzących dniach!

 

obszańska&szydłowska&nogaś

na FB 24/24

"Radiowy Dom Kultury" na antenie Trójki w każdą sobotę tuż po 13.

Czytaj także

RDK w krainie śniegu, w krainie kultury

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2012 00:53
Rozpostarci pomiędzy Szklarską Porębą a resztą świata. Po tamtej stronie dzieje się bardzo dużo, przedstawimy mniej znane oblicze naszej zimowej stolicy. A po tej?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polish Icons - polskie ikony

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2012 11:33
W tym wyjątkowo obciążonym historycznymi skojarzeniami dniu zapraszamy do radowania się tym, co mamy - wydarzeniami kulturalnymi, pamięcią, której nikt nie odebrał i tym, że - zabrzmi to górnolotnie - jesteśmy!
rozwiń zwiń