Nie narzekaj, działaj!

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2013 21:04
Po lizbońskim wydaniu "Radiowego Domu Kultury" pozostało nam w głowie zdanie o kulturze w czasach kryzysu. A właściwie jej braku... Postanowiliśmy postawić dzisiaj na crowdfunding! Zapraszamy po godzinie 13.
Solidarność według kobiet
"Solidarność według kobiet"Foto: mat.filmowe

Zaczniemy jednak tradycyjnie - od przyjrzenia się wydarzeniom w Polsce w telefonicznym skrócie! Agnieszka Obszańska jest wprawdzie bardzo daleko, na wakacjach, ale to nie jest przeszkodą :) Będziemy w Krośnie, Katowicach i Lublinie.

Słowo na dziś: crowdfunding – (za Wikipedią) forma finansowania różnego rodzaju projektów przez społeczności, które są wokół tych projektów zorganizowane. Przedsięwzięcie jest w takim przypadku finansowane poprzez dużą liczbę drobnych, jednorazowych wpłat dokonywanych przez osoby zainteresowane projektem. Upowszechnienie się internetu pozwala na łatwe informowanie o projektach i tworzenie wokół nich społeczności, co przyczyniło się do rozwoju zjawiska crowdfundingu. Określenie to jest zwykle używane w odniesieniu do zbiórek prowadzonych na stworzonych w tym celu platformach internetowych, rzadziej także przy pomocy serwisów społecznościowych lub blogów.

O jednej z takich paltform porozmawiamy dzisiaj z Wiktorią Mikowską z Fundacji EGER, która prowadzi serwis Wspieram Kulturę. Odwiedzą nas także Marta Dzido i Piotr Śliwowski, którzy za pośrednictwem strony szukają środków na ukończenie bardzo interesującego dokumentu "Solidarność według kobiet".

Odwiedzimy Wrocław ze względu na wystawę "Sztuka i propaganda. Od piktorializmu do dokumentu czasów II Wojny Światowej”. Prezentowany na wystawie zestaw prac fotografików sowieckich jest próbą ukazania przemian, które nastąpiły w fotografii radzieckiej po Rewolucji Październikowej 1917 roku.
Sztuki wizualne oddajemy dzisiaj Poznaniowi. W Centrum Kultury Zamek wystawa otwierająca projekt "Ludzkie przypadki".

Anna Dudzińska odkryje przed nami kolejny znany/nieznany budynek. Tym razem w Japonii!!! To budynek szkoły - prawdziwa rewelacja. Nagradzana bardzo - na przykład w 2012 roku za budynek najlepiej zrekonstruowany. Szkołę widać TU.

Jesteśmy cały czas na FB!

szydłowska & nogaś & niebudek

Czytaj także

Interesujący, interesujące

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2013 12:42
Niezwykłe zdjęcia, które można zobaczyć we Wrocławiu plus coś dla tych, którzy mają na punkcie fotografii bzika. Muzyka z filmów, które nadchodzą. Skwer w Pawilonie - przestrzeń publiczna, w której można zostać twórcą. Rycerze Świętego Wita. A na deser - gorące słońce, ocean i ...dom lekarzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Śnieżne i kulturalne szaleństwo w Szklarskiej Porębie!

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2013 11:00
Bitwa morska, K2, anioły i inne stwory rzeźbione w śniegu przy użyciu pił, tarek i urządzeń własnej roboty. W zimowej stolicy Trójki znów powstały śnieżne cudeńka.
rozwiń zwiń