X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Cyfryzacja radia daje odbiorcom nowe możliwości

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2013 14:29
- Proponujemy naszym słuchaczom nową formę dotarcia do fal radiowych. Oprócz kanałów dostępnych do tej pory, pojawiły się dodatkowe programy i funkcjonalności - opowiadał Agnieszce Szydłowskiej w audycji "Radiowy Dom Kultury" rzecznik Polskiego Radia Radosław Kazimierski.
Audio
  • Rzecznik Polskiego Radia Radosław Kazimierski o cyfryzacji radia (Radiowy Dom Kultury/Trójka)
Uroczyste uruchomienie systemu DAB+ przez szefa KRRiT Jana Dworaka oraz prezesa Polskiego Radia Andrzeja Siezieniewskiego
Uroczyste uruchomienie systemu DAB+ przez szefa KRRiT Jana Dworaka oraz prezesa Polskiego Radia Andrzeja SiezieniewskiegoFoto: W. Kusiński/PR

- Nie wymagamy od słuchaczy, żeby wymieniali odbiorniki. Chcemy zachęcać do odbioru cyfrowego, pokazywać nowe możliwości - powiedział Radosław Kazimierski. I przypomniał przy tym, że proces wymiany radioodbiorników odbywa się już, na przykład w samochodach (nowe mają fabrycznie montowane takie właśnie odbiorniki).

Same plusy systemu DAB+. Przekonaj się sam>>>

W Polsce póki co nie będzie wyznaczonego terminu wyłączenia nadajników analogowych. W Europie taką datę ma już Norwegia i jest to rok 2017. W naszym kraju termin nie powinien się pojawić przez co najmniej 5-7 lat.

Zapraszamy na stronę dabplus.polskieradio.pl >>>

Polskie Radio rozpoczęło nadawanie cyfrowe 1 października tego roku. Przygotowania trwały dwa lata. Do 2020 roku cyfrowymi programami Polskie Radio ma zamiar objąć cały kraj.

Oprócz Jedynki, Dwójki, Trójki, Czwórki i Polskiego Radia dla Zagranicy, na platformie cyfrowej znajdują się dwa zupełnie nowe programy. Polskie Radio 24 to przede wszystkim informacja i publicystyka. Radio Rytm natomiast skupia się na muzyce popularnej, przerywanej w każdej godzinie dwoma krótkimi serwisami informacyjnymi. W systemie cyfrowym nadawany jest również sygnał RDC i Polskiego Radia Katowice. Wkrótce powstanie też między innymi Radio Retro, radio dla dzieci i rodziców oraz kanał edukacyjny Eureka.

Polskie radio nadaje cyfrowo>>>

Sygnał cyfrowy radia mogą odbierać mieszkańcy dwóch aglomeracji: katowickiej i warszawskiej. Najpóźniej od sierpnia 2014 roku cyfryzacja obejmie kolejne duże miasta - Kraków, Wrocław, Gdańsk, Szczecin, Poznań i Kielce. Zasięg cyfrowego radia będzie systematycznie zwiększany.

(mp)

Czytaj także

Technologiczny skok. Cyfryzacja radia postępuje!

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2013 15:18
W 2015 roku system cyfrowy Polskiego Radia będzie obejmował ponad połowę kraju. Zapewniał o tym w Radiu 24 prezes Andrzej Siezieniewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Sejmie dyskusja o cyfrowym radiu

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2013 19:01
Cyfryzacja radia - szansa czy zagrożenie? Dyskusja na ten temat odbyła się na posiedzeniu Komisji Administracji i Cyfryzacji. Padały zarzuty i pytania, były też odpowiedzi prezesa Polskiego Radia Andrzeja Siezieniewskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cyfryzacja to przyszłość radia

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2013 12:49
Początki radia sięgają XIX wieku, jednak upowszechniło się ono w latach 20. ubiegłego wieku, a przed nami radiowa rewolucja cyfrowa.
rozwiń zwiń