X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Republika. Koncerty w Trójce vol. 13" i ZAZ "Paris"

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2014 04:00
W tym tygodniu przed południem będziemy słuchać utworów z płyty "Republika. Koncerty w Trójce vol. 13". Po południu zaś muzycznie towarzyszyć będzie nam ZAZ i jej album "Paris".
Republika wielokrotnie pojawiała się w studiu im. Agnieszki Osieckiej. Zawsze były to występy niezwykle emocjonalne.
Republika wielokrotnie pojawiała się w studiu im. Agnieszki Osieckiej. Zawsze były to występy niezwykle emocjonalne. Foto: PAP/Witold Jabłonowski

"Republika. Koncerty w Trójce vol. 13"

/

Republika wielokrotnie pojawiała się w studiu im. Agnieszki Osieckiej. Zawsze były to występy brawurowe i niezwykle emocjonalne. Można więc zadać pytanie, cóż specjalnego w tym koncercie, poza jego mikołajkowym aspektem. Otóż sporo. To pierwsze spotkanie ze słuchaczami po wydaniu płyty "Masakra".

 

To również koncert po długiej nieobecności, nie tylko na scenie, ale również na listach przebojów i na półkach z bestsellerowymi nowościami w sklepach muzycznych. Po trzech latach oszałamiającego, nieustającego debiutu oznaczonego nagraniami radiowymi i dwoma albumami - "Nowe sytuacje" (1983) i "Nieustanne tango" (1984) - po rozwiązaniu, zejściu z podium zwycięzców u schyłku dekady, po reaktywacji i nie aż tak gorąco przyjętych albumach "Siódma pieczęć" (1993) i "Republika marzeń" (1995) muzycy długo zwlekali z kolejnym wydawnictwem.

"Masakra" ukazała się dopiero, gdy była dopracowana w najdrobniejszych szczegółach, nawet z pamiętną ulotką z niby studolarowym banknotem, która miała dużo napisów "Falsyfikat - Republika Mamona". W prasie urosła do "dolarowej afery, a może nawet próby fałszerstwa". Ale i sam materiał bronił się znakomicie. Świetna muzyka, inspirujące teksty, znakomite wykonanie. O tym, że utwór "Mamona" stał się kolejnym przebojem numer 1, wiedział każdy już po pierwszym przesłuchaniu. I chwilę później ten koncert. Trójkowy, mikołajkowy, świetnie zestawiony z premierowych utworów przeplecionych reprezentacją najpopularniejszych przebojów z historii grupy i zauważalnym ukłonem dla solowej działalności Grzegorza Ciechowskiego pod szyldem Obywatel GC.

Lista utworów:

1. Zapowiedź - Piotr Kaczkowski

2. 13 cyfr

3. Masakra

4. Odchodząc

5. Sado-maso piosenka

6. Raz na milion lat

7. Mamona

8. Kombinat

9. Koniec czasów

10. Śmierć w bikini

11. Telefony

12. Biała flaga

13. Nieustanne tango

14. Tak, tak … to ja

15. Tak długo czekam (Ciało)

 

ZAZ "Paris"

/

Nowa płyta ZAZ, jednej z największych gwiazd piosenki francuskiej, nosi tytuł "Paris". I choć stolica Francji nie jest jej rodzinnym miastem, kocha je najbardziej na świecie i w nim czuje się najlepiej. Dlatego też postanowiła oddać mu muzyczny hołd.

Na albumie znajdują się między innymi duety ZAZ z wielkim Charlesem Aznavourem i młodą zdolną Kanadyjską piosenkarką Nikki Yanofsky. W studiu wspomógł artystę także legendarny producent Quincy Jones.

Miastem rodzinnym ZAZ jest Bordeaux, które opuściła mając 26 lat, by rozpocząć artystyczną karierę w stolicy. Najpierw zdobyła angaż jako piosenkarka w kabarecie, a później, uciekając przed rutyną, śpiewała na Montmartre, gdzie przyciągała coraz więcej słuchaczy. Wspomniany Charles Aznavour, wielki admirator talentu ZAZ, nie skąpi młodszej koleżance komplementów. - ZAZ może zaśpiewać wszystko i zawsze porusza najczulsze struny w duszy. Dojdzie tak daleko jak tylko sobie zamarzy. Już osiągnęła ogromnie dużo. Jest pierwszą od lat francuską piosenkarką, która zrobiła tak wielką międzynarodową karierę - mówi.

ZAZ zaprosiła do współpracy wielkiego Quincy’ego Jonesa (m.in. "Thriller" Michaela Jacksona). Amerykanin jest pod wielkim wrażeniem głosu Francuzki, czemu niejednokrotnie dał wyraz. - Ona ma prawdziwie bluesowy głos - mówił Quincy.

Piosenki na "Paris" ZAZ nagrała z towarzyszeniem big bandu. Jako pierwsza płytę promuje przeróbka utworu Maurice'a Chevaliera "Paris sera toujours Paris", utworu, który - jak mówi ZAZ - "oddaje wolnego ducha miasta". Płyta to mieszanka jazzu, folku, francuskiej chanson i tanga. Zawiera w większości interpretacje utworów poświęconych stolicy Francji.

Wokalistka wydała dotychczas dwa albumy studyjne. "ZAZ" z 2010 roku pokryła się w Polsce podwójną platyną (i wylądowała na szczycie OLISU-u). Druga płyta - "Recto Verso" - ukazała się w 2013 roku i rozeszła się na świecie w nakładzie 1,5 miliona egzemplarzy.

Lista utworów:

1. Paris sera toujours Paris

2. Sous le ciel de Paris

3. La Parisienne

4. Dans mon Paris (Version Swing Manouche)

5. Champs Elysees

6. A Paris

7. I Love Paris / J’aime Paris

8. La romance de Paris

9. Paris Canaille

10. La complainte de la butte

11. J'aime Paris au Mois de Mai

12. Afternoon In Paris / Paris, l'après. midi

13. J'ai deux amours

(mat. promocyjne)

Zobacz więcej na temat: Republika Trójka