X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

09.02-15.02.2009

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2009 00:00
GEORGE DORN SCREAMS - "O'Malley's Bar" oraz ANTONY AND THE JOHNSONS - "The Crying Light"
Audio

GEORGE DORN SCREAMS - "O'Malley's Bar"

"O'Malley's Bar" to drugi album bydgoskiego George Dorn Screams. Jego tytuł pośrednio pochodzi od tytułu piosenki Nicka Cave'a, ale bezpośrednio wywodzi sie od nazwy baru w Dallas, w którym zespół przesiadywał po sesjach nagraniowych do wtedy jeszcze nienazwanej płyty. Jej produecntem był nominowany do Grammy John Congleton, producent piosenek m.in. Erykah Badu i Bono oraz takich gwiazd sceny alternatywnej jak The Appleseed Cast i Explosions In The Sky. Congleton zachwycił się polskim zespołem podczas wizyty w Polsce ze swoim zespołem The Paper Chase w 2007 roku i z miejsca katetorycznie stwierdził, że musi zająć się nową płytą bydgoszczan.


ANTONY AND THE JOHNSONS - "The Crying Light"

To trzeci album Antony'ego Hegarty'ego i spółki. Sławę zespołowi przyniósł drugi album "I'm a Bird Now". Początkowo niezauważony przez mainstreamowe media, wypłynął dzięki przyznanej mu Mercury Music Prize. Warto dodać, że mentorem i odkrywcą talentu charyzmatycznego Hegarty'ego jest David Michael Bunting, szerzej znany jako David Tibet, założyciel projektu Current 93 oraz oficyny Durtro, która szerzej dystrybuowany od 2004 roku debiutancki album Antony'ego wydała już w roku 2000. Hegarty jest jednym z bardziej rozchwytywanych gości na płytach innych wykonawców. Do współpracy zaprosili go m.in. Bjork, CocoRosie, Lou Reed, Joan As Policewoman, Rufus Wainwright, Marianne Faithfull oraz zespół Hercules and Love Affair.

Zobacz więcej na temat: POLSKA bjork

Czytaj także

George Dorn Screams

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2009 20:05
Znany na polskiej scenie bydgoski zespół rockowy. Swoją muzykę wykonawcy określają jako młodzieńczy, gniewny i szlachetnie surowy - rock.
rozwiń zwiń