16-22.04.2007

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2007 00:00
Pogodno - "Opherafolia" oraz Pat Metheny/Brad Mehldau - "Metheny Mehldau Quartet"
Audio

Pogodno - "Opherafolia"

Pogodno powstali w Pogodnie, dzielnicy Szczcina, w roku 1996. Skład zespołu to czterech panów: Jacek Szymkiewicz, Michał Pfeif, Jarek Kozłowski i Marcin Macuk. Pierwszy z nich, zwany tez Budyniem, ma na koncie również solową płytę, dwaj ostatni są dwoma z pięciu Braci z Rakemna. Jako Pogodno mają na swoim koncie cztery "normalne" i dwie "nienormalne" płyty. Te nienormalne to "Tequilla" na podstawie powieści Krzysztofa Vargi oraz zeszłoroczna koncertówka "Całe życie z wariatami". Słuchacze Trójki nie powinni mieć problemów z wygrzebaniem w pamięci piosenki "Uśmiech się". Co bardziej wnikliwi zapewne do dziś śpiewają "Panią w obuwniczym", "Elvisa" czy "Orkiestrę". Dziś zespół pojawia się z nową płytą "Opherafolia" wydaną sumptem Mystic Production.

''

Pat Metheny/Brad Mehldau - "Metheny Mehldau Quartet"

"Metheny Mehldau Quartet" to efekt współpracy gitarzysty i kompozytora Pata Metheny'ego, pianisty jazzowego Brada Mehldaua oraz dwóch pozostałych muzyków występujących w trio tego ostatniego - perkusisty Jeffa Ballarda i basisty Larry'ego Grenadiera. To druga wspólna sesja Metheny'ego i Mehldaua, zapis poprzedniej, którą w większości nagrali jako duet ukazał się w zeszłym roku.

Czytaj także

BUDYŃ

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2008 18:05
Koncert w ramach audycji Piotra Stelmacha: Myśliwiecka 3/5/7.
rozwiń zwiń

Czytaj także

BIFF

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2010 20:05
Projekt Ani Brachaczek i Hrabiego Fochmana, członków zespołu Pogodno. Tworzą brzmienia rockowe, taneczne, czasem glamrockowe. Sami określają to co robią - onirycznym punkiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ania Dąbrowska i Pogodno

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2010 07:00
Przed południem: Pogodno "Wasza wspaniałość", po południu: Ania Dąbrowska "Ania Movie".
rozwiń zwiń