X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wojciech Mazolewski Quintet "London"

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2017 04:00
Winylowy krążek zatytułowany "London" wydała brytyjska wytwórnia Lanquidity Records. Posłuchajcie utworów i zobaczcie okładkę tego wyjątkowego wydawnictwa.
Wojciech Mazolewski
Wojciech Mazolewski Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Wojtek Mazolewski od lat jest postrzegany jako muzyczny produkt eksportowy polskiej kultury. Kwintet tego gdańskiego artysty tylko w zeszłym roku zagrał 90 koncertów w 15 krajach, wypełniając po brzegi sale koncertowe m.in. w Wielkiej Brytanii, Rumunii, Słowacji, Czechach, na Węgrzech oraz w Japonii.

Sukces występów na Wyspach Brytyjskich doprowadził do współpracy zespołu z londyńską wytwórnią Lanquidity Records. Zaowocowało to wydaniem nowego singla "London". Na 12-calowym winylu znajdą się dwa utwory: tytułowy "London" na stronie A oraz cover Art Ensemble of Chicago "Theme de yoyo” na stronie B. Premiera utworu "Theme de yoyo" odbyła się w audycji legendarnego DJ radia BBC, Gillesa Petersona.

Utwór został także umieszczony na playliście prestiżowego brytyjskiego radia Worldwide FM. 

Koncertowa premiera płyty odbyła się w Londynie – 9 kwietnia. Wyprzedany koncert został żywiołowo przyjęty przez publiczność. WMQ było pierwszym zespołem spoza Wielkiej Brytanii, który wystąpił w ramach prestiżowego cyklu "Church of Sound". Oprócz utworów z singla zespół zaprezentował projekt specjalny „Polish Jazz” poświęcony legendom polskiego jazzu: Krzysztofowi Komedzie, Zbigniewowi Namysłowskiemu i Tomaszowi Stańce.

Kwintet Wojtka Mazolewskiego, obok lidera tworzą: Oskar Torok – trąbka, Marek Pospieszalski – saksofon, Joanna Duda – instrumenty klawiszowe, Kuba Janicki – perkusja.


Zobacz więcej na temat: Trójka Wojtek Mazolewski