Wojciech Mazolewski Quintet "London"

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2017 04:00
Winylowy krążek zatytułowany "London" wydała brytyjska wytwórnia Lanquidity Records. Posłuchajcie utworów i zobaczcie okładkę tego wyjątkowego wydawnictwa.
Wojciech Mazolewski
Wojciech Mazolewski Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Wojtek Mazolewski od lat jest postrzegany jako muzyczny produkt eksportowy polskiej kultury. Kwintet tego gdańskiego artysty tylko w zeszłym roku zagrał 90 koncertów w 15 krajach, wypełniając po brzegi sale koncertowe m.in. w Wielkiej Brytanii, Rumunii, Słowacji, Czechach, na Węgrzech oraz w Japonii.

Sukces występów na Wyspach Brytyjskich doprowadził do współpracy zespołu z londyńską wytwórnią Lanquidity Records. Zaowocowało to wydaniem nowego singla "London". Na 12-calowym winylu znajdą się dwa utwory: tytułowy "London" na stronie A oraz cover Art Ensemble of Chicago "Theme de yoyo” na stronie B. Premiera utworu "Theme de yoyo" odbyła się w audycji legendarnego DJ radia BBC, Gillesa Petersona.

Utwór został także umieszczony na playliście prestiżowego brytyjskiego radia Worldwide FM. 

Koncertowa premiera płyty odbyła się w Londynie – 9 kwietnia. Wyprzedany koncert został żywiołowo przyjęty przez publiczność. WMQ było pierwszym zespołem spoza Wielkiej Brytanii, który wystąpił w ramach prestiżowego cyklu "Church of Sound". Oprócz utworów z singla zespół zaprezentował projekt specjalny „Polish Jazz” poświęcony legendom polskiego jazzu: Krzysztofowi Komedzie, Zbigniewowi Namysłowskiemu i Tomaszowi Stańce.

Kwintet Wojtka Mazolewskiego, obok lidera tworzą: Oskar Torok – trąbka, Marek Pospieszalski – saksofon, Joanna Duda – instrumenty klawiszowe, Kuba Janicki – perkusja.


Zobacz więcej na temat: Trójka Wojtek Mazolewski