X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

31 grudnia 2007 - Louie Austen - "Reality (Senor Coconut edit)"

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2007 00:00
Audio

Piosenkę "Reality" w oryginalnej wersji wylansował Richard Sanderson, który nagrał ją na potrzeby klasycznej już francuskiej komedii "La boum" ("Prywatka") z 1980 roku. Dziś przebój ten odświeżają Louie Austen i Senor Coconut, jedne z barwniejszych postaci współczesnej muzyki rozrywkowej.
Louie - z urodzenia wiedeńczyk - zaczął swoja "poważną" przygodę z muzyką w wieku 53 lat. Wcześniej był aktorem, mieszkał w Południowej Afryce i Australii, występował z cudzymi recitalami w hotelach, na statkach pasażerskich, koncertował w całej Europie i Stanach.
Po powrocie do Austrii i początkowej współpracy z wiedeńskimi przestawicielami sceny elektronicznej zdecydował się porzucić swoje dotychczasowe zajęcia i poświęcić się nowym wyzwaniom. Albumy "Consequences" z 1999 roku, wydany dwa lata później "Only Tonight" i "Easy Love" z roku 2003 udowodniły, źe było warto. Dziś mający 61 lat Louie Austen przyznaje, że jest szczęśliwy, że zdecydował się na zmiany w swoim życiu. Uwielbiają go krytycy, roztańczona młodzież znajduje w nim poczucie smaku, którego nie zapewniają młodociani idole, a sam Louie koncertuje wreszcie z własnym repertuarem.
Senor Coconut, czyli frankfurtczyk Uwe Schmidt, nagrywał w latach 90. pod różnymi pseudonimami, z których najbardziej znane to Atom Heart, Geez'N'Gosh, Flanger (duet z elektronicznym guru Burntem Friedmanem) i właśnie Senor Coconut. W roku 1996, zafascynowany muzyka latynoska wyjechał do Chile. W 2000 roku podbił cały świat albumem "El Baile Aleman", czyli "Roztańczone Niemcy", na którym opracował na latynoska modłę klasyczne kompozycje Kraftwerk.