29.06-05.07

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2009 00:00
Kasabian - "West Ryder Pauper Lunatic Asylum" oraz Melody Gardot - "My One And Only Thrill"


Kasabian - "West Ryder Pauper Lunatic Asylum"

Kasabian pochodzą z Blaby, pod Leicester, średniej wielkości miasta w samym centrum Wielkiej Brytanii. Jest ich obecnie pięciu - Tom Meighan (wokal), Sergio Pizzorno (gitara i wokal), Chris Edwards (bass) są w zespole od samego początku. Ian Matthews (perkusja) w swojej roli spełnia się od czasu, kiedy z zespołu odszedł niejaki Chris Karloff, czyli od nagrań do wydanej w 2007 roku drugiej płyty Kasabian - "Empire". Jay Mehler, który często pojawiał się w koncertowym wcieleniu został pełnoprawnym członkiem Kasabian w trakcie nagrań do wydanego właśnie albumu "West Ryder Pauper Lunatic Asylum". Podobno głównym źródłem inspiracji przy powstawaniu nowej płyty była twórczość Pink Floyd z czasów Syda Barretta. Jej produkcji podjął się Dan The Automator znany m.in. ze współpracy z Gorillaz.


Melody Gardot - "My One And Only Thrill"

Melody Gardot ma 24 lata i pochodzi z Filadelfii. Mając 19 lat uległa wypadkowi, potrącił ją samochód podczas jazdy na rowerze. Po nim trafiła na terapię muzyką, gdzie nauczyła się grać na gitarze (wcześniej grała na pianinie, ale komplikacje powypadkowe związane z miednicą uniemożliwiają jej obecnie swobodne siadanie). Jej debiutancki album ukazał się w Stanach w zeszłym roku. "My One and Only Thrill" to drugi album, który mial swoją premierę pod koniec kwietnia. Warszawscy kierowcy bardzo często sprawiają wrażenie, jakby przykład ich amerykańskiego kolegi zainspirował ich do szukania nowych kandytatów do muzycznej terapii pośród miejscowych rowerzystów. Przestrzegamy przed takim zachowaniem. Czasem można trafić za mocno.

Czytaj także

Kasabian na Festiwalu Open'er 2010

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2010 12:00
Heineken Open’er Festival zdobył nagrodę w kategorii Najlepszy Duży Festiwal w konkursie European Festival Awards w Groningen. Drugą gwiazdą festiwalu jest Kasabian.
rozwiń zwiń