Tori Amos "Native Invader"

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2017 04:00
W tym tygodniu gramy dla Państwa utwory z najnowszego albumu Tori Amos zatytułowanego "Native Invader".
Fragment okładki płyty Native Invader Tori Amos
Fragment okładki płyty "Native Invader" Tori AmosFoto: mat. prasowe

"Native Invader" to piętnasty studyjny album Tori Amos. Jego poprzednikiem był krążek Unrepentant Geraldines – ósmy w jej karierze, który trafił na Billboard Top 10 album. Będzie to jej pierwszy album nagrany dla Decca Records – firmy, do której artystka przeniosła się z bliźniaczego labela – Mercury Classics.

Tori Amos wystąpiła w radiowej Trójce >>>

Styl pisania Tori Amos sprawia, że artystka wciąż wyznacza swojej muzyce nowe granice. Jej przekazy o sile, delikatności, nie zawsze łatwej asertywności, a także jej nieporównywalne z niczym brzmienie sprawiają, że piosenkarka zaskarbiła sobie miłość fanów na całym świecie. Na nowym albumie Tori Amos jeszcze głębiej sięga do swoich osobistych przeżyć.

Jako pionierka nowych form dystrybucji, Tori Amos była pierwszą artystką należącą do dużej wytwórni, która umożliwiła fanom ściągnięcie swojego singla. Wielokrotnie nominowana do nagród Grammy, przeistaczała swoje piosenki w graficzne opowieści, produkując przełomowe teledyski. Pod koniec 2016 roku wydała utwór "Flicker", który poruszał problematykę szkolnych gwałtów. Jako zasłużona działaczka społeczna, Tori Amos jest współzałożycielką RAINN (Międzynarodowej Sieci do Walki z Gwałtem, Przemocą i Kazirodztwem).

Tracklista:

 1. Reindeer King
 2. Wings
 3. Broken Arrow
 4. Cloud Riders
 5. Up The Creek
 6. Breakaway
 7. Wildwood
 8. Chocolate Song
 9. Bang
 10. Climb
 11. Bats
 12. Benjamin
 13. Mary's Eyes
 14. Upside Down 2
 15. Russia
Zobacz więcej na temat: Tori Amos Trójka płyta
Zobacz także