Mazolewski & Porter "Philosophia"

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2019 04:00
Dwie osobowości, dwaj wspaniali muzycy, dwie muzyczne historie, jedna "Philosophia".
MazolewskiPorter
Mazolewski/PorterFoto: mat. prasowe

Z jednej strony John Porter – Anglik, który w latach 70. wybrał Polskę na swój dom, znalazł się w pierwszym składzie Maanamu, grał ballady Cohena z Maciejem Zembatym, nagrywał płyty solowe i w duecie z Anitą Lipnicką, a przede wszystkim założyciel i frontman legendarnego zespołu Porter Band.

Z drugiej strony Wojtek Mazolewski – człowiek, którego muzyka stanowi jeden z najlepszych polskich produktów eksportowych, niestrudzony propagator jazzu, grywający na całym świecie ze składami Pink Freud czy Wojtek Mazolewski Quintet.

Ich wspólny album to połączenie klasyki z nowoczesnością, rockowego pazura z jazzową wirtuozerią i bluesowym duchem, zamkniętych w formie świetnie skrojonych piosenek.

Drogi obu artystów skrzyżowały się po raz pierwszy podczas nagrywania albumu Wojtka zatytułowanego "Chaos pełen idei". Od pierwszej minuty sesji nagraniowej okazało się, że obaj artyści rozmawiają tym samym muzycznym językiem. Kolejne miesiące w trasie, próby i koncerty zaowocowały nowymi pomysłami na utwory.

"Philosophia" to spotkanie na muzycznym szczycie.

Lista utworów:

 1. Broken Heart Sutra
 2. Six Feet Under
 3. Don't Ask Me Questions!
 4. Strangers
 5. Life Story
 6. Melancholia
 7. Black Dress
 8. Orange Sunshine
 9. Nothing Makes Sense
 10. Driver
 11. 1-2-3 And…
 12. All About You
 13. Soul Mountain
 14. Place Of No Return

(mat. prasowe)